Příští zápas

FA SEPTA.CZ České.. vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 21.10.2018 09:00

Rozporuplný víkend je za námi

Máme za sebou poslední takto florbalově výživný víkend, který v našich řadách zanechal rozporuplné pocity. Dvojité výhry áčka a juniorky spolu se čtyřmi body starších žáků kalí rozhodující prohra dorostu se Štíry, která znamená pád do regionální soutěže. Zapomenout nesmíme ani na mládežnickou neděli a turnaje elévů a mlžů v halách u Vajgaru.

Začněme domácím turnajem áčka a prvním zápasem našich hráčů, kteří přesně v 9:30 rozehráli svůj part proti tradičnímu soupeři z Třeboně. Na gól se čekalo do 9. minuty, kdy Slovan rozjásal Matějka po nahrávce Stloukala. V šesté minutě druhé třetiny sice Třeboň vyrovnala, ale za 59 sekund už jsme opět vedli 2:1 díky Michalu Hřebíčkovi. Nestárnoucí, avšak objektivně vzato už maličko pomalejší, ofenzivní klenot touto trefou načal svůj hattrick, který dokončil ve třetí třetině. Ve druhé se ještě trefil Jakub Tejnor, který toho času zvyšoval na 3:1. Třeboňští kontrovali pouze dvakrát ve třetí třetině, kdy se místy dostavila jejich pověstná nervozita a citové vypětí. Konečný výsledek 5:3 tak znamenal tři body do tabulky. Druhý zápas našich a poslední toho dne nám do cesty postavil béčko Tábora, které hrálo pouze s pěti statečnými v poli a jedním mužem s maskou. Heroický a sympatický výkon hráči hostí podávali až do půlky druhé třetiny, kdy byl stav 5:4 pro naše barvy. Koncem druhé a po celou třetí třetinu už to byl náš tým, který diktoval tempo hry a střílel branky. Celkové vítězství 14:6 tak bylo odměnou divákům v hledišti. Hattrick zaznamenal Ondřej Stloukal a také Tomáš Karas.

Ve stejném čase jako domácí turnaj mužů se konalo i další kolo juniorské ligy Jč kraje. K tomu  vyrazila útlá sestava 8 bojovníků a se svým úkolem se poprala více než znamenitě. Nejprve porazila vysoko Třeboň 13:4 a posléze přetlačila 1. FbK Tábor 7:5. V prvním utkání byl pomalejší rozjezd (první třetina 2:2), ale pak už se brankostroj rozjel naplno - 4:0, 7:2 a o vítězi bylo jasno. Ve druhém mači byla rozhodující první perioda, ve které jsme potomkům Jana Žižky uštědřili bůra. S odcházejícími silami soupeř mocně dotahoval, ale více než na výsledek 5:7 z jeho pohledu to nestačilo. Junioři tedy byli šestibodovííííí a aktuálně mají na 3. místě 44 bodů, druhý Písek má 45 bodů, ale také o dva zápasy navíc a lídr z Milevska má bodů 46. Koncem dubna čekají tento tým ještě 4 utkání včetně dvou se jmenovanými celky Písku a Milevska.

Jednadvacátý a dvaadvacátý zápas sezóny, tedy poslední dva, odehráli starší žáci v Milevsku a se sezónou se rozloučili sympaticky. Domácí Milevsko porazili 8:3 a s Táborem remizovali 4:4. První zápas začal v lehčím tempu, proto také první třetina zůstala bez branek. Vše vynahradiladruhá třetina, kdy jsme si  vypracovali tříbrankový náskok a celkově jsme periodu vyhráli 5:2. Ve třetí třetině jsme přidali tři branky, soupeř jednu a výsledkem byl zmíněný stav 8:3 pro naše barvy. Ve druhém zápase na nás nastoupil kvalitnější soupeř z Tábora, ale byli to naši, kteří výbornou hrou vedli v půlce zápasu 3:1. Po slabší chvilce v závěru druhého dějství a několika chybách soupeř otočil na 4:3 ze svého pohledu. Devátá minuta třetí třetiny však přinesla kýžené vyrovnání na 4:4 z hole Kryštofa Nekoly a tento stav zůstal až do závěrečné sirény.

Po zisku čtyř bodů a obsazení konečného sedmého místa v Jihočeské lize starších žáků trenér Jakub Šmíd poděkoval hráčům a hráčkám za celosezónní výkony, ocenil jejich snahu proti mnohdy herně lepším týmům a vyjádřil přání, aby jejich tréninková píle neutuchala a naopak se ještě zvýšila.

Článek zakončíme kategorií dorostenců, jejichž sezóna skončila neúspěchem. Tím je umístění na 10.  sestupové příčce C skupiny 1. ligy. Vše rozhodl poslední turnaj v Náchodě a přímý souboj se Štíry z Českých Budějovic. Tento tým z krajského města na konci sezóny zabral a v soutěži tak zůstává. Zápas začal pro Slovan dobře, první třetinu jsme brankou Šimánka ve 14. minutě vyhráli těsně 1:0. Následné vyloučení stejného hráče vedlo k přesilovce Štírů, která byla využita. Závěr druhé třetiny přinesl ještě dvě branky soupeře a jeho vedení 3:1. Bohužel se opakoval podobný scénář i ve třetině třetí, tedy po vyloučení přišel v přesilovce trest a kritická situace v podobě vedení Budějovic 4:1. Naději vykřesali Camrda (čas 40:01), vyloučení Štírů (40:08), náš time out (40:08) a využitá přesilovka (Novák, 42:07), což rezultovalo ve stav 3:4. Závěrečný tlak našich k vyrovnání nevedl, naopak jsme inkasovali smrtící branku na 3:5 z našeho pohledu a bylo dokonáno.

Smutek byl velký, protože jsme nezmínili, že soupeř svůj první zápas s Náchodem prohrál 3:7 a naopak naši v následném zápase proti Trutnovu vyhráli 6:5.

Domácí turnaje elévů a mladších žáků si spolu s fotogalerií necháme až na další článek :-)...