PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Slovan se s Pohárem ČP loučí ve II. kole

Velmi sympatickým výkonem se prezentoval domácí Slovan ve II. kole Poháru České Pojišťovny proti diviznímu 1. FbK Tábor. Ač jsme odešli poraženi 5:8 a poslední momenty zápasu byly poznamenány až dětinsky zbytečnými vyloučeními v našich řadách, zápas to byl velmi slibný vzhledem k ligové sezóně.

Kompletní tři pětky s mnoha mladými tvářemi v sestavě začaly šlapat do soupeře již od prvních vteřin zápasu. V sestavě se oproti prvnímu kolu objevili zkušení obránci Jakubové Vaňásek a Mrkvička a také agilní forward Ondřej Šimek. V prvních deseti minutách jsme soupeře zatlačili na jeho polovinu a k naší brance ho pouštěli pouze sporadicky. Gólový účet zápasu byl otevřen v čase 10:07, kdy se v přesilovce trefil Jakub Mrkvička. Celá akce se zrodila u obráců, kteří dali Šimkovi na levý mantinel, ten našel křižnou přihrávkou Hřebíčka, jehož nepříliš přesná pumelice trefila obránce hostí, od něhož se balonek odrazil k pohotovému Jakubovi a ten se nemýlil. Za 47 sekund však bylo vyrovnáno, to když kapitán Tábora Petr Kutner vstřelil první ze svých tří gólů v zápase. Za tři minuty a kousek bylo opět veselo, to když Vojta Koutný vstřelil náš druhý gól. V následné přesilovce po faulu Klípy jsme měli opět výhodu jednoho muže v poli, ale místo úspěchu přišel kolaps a "fík" v oslabení. První třetina tak skončila 2:2.

Dobrý vstup do druhého dějství zaznamenal Michal Hřebíček, který ve 43. sekundě opět strhnul vedení na naší stranu. Přesilová hra Tábora z 24. minuty byla, respektive nebyla, využita. Přesně v čase jejího konce, kdy pikal Ondřej Šimek, Tábor potřetí v zápase srovnal. 3:3 a hrálo se od nuly. Bohužel za necelé dvě minuty šel soupeř do vedení 4:3 a až do konce zápasu ho nepustil. 4:3 ve 28. minutě, 5:3 ve 34. minutě při přesilovce a zápas se v tu chvíli lámal. Trenér Stloukal si takticky vzal oddechový čas. Slované začali opět tlačit a byli blízko gólu! Skóre se ale v náš prospěch neměnilo, a to ani při další nabídnuté početní výhodě. Naopak po ní soupeř potrestal naši chybu při střídání a už to bylo o 3 branky. Ke konci prostřední části vykřesal naději Šimek ve spolupráci s Tejnorem. 4:6 z našeho pohledu a šlo se do kabin.

Jestli se něco v zápase nepovedlo, byla to třetí třetina. Tu jsme začali oslabením, které bylo potrestáno - 4:7. Viník Michal Hřebíček sice svůj prohřešek napravil a snížil na 5:7, ale další naše vyloučení bylo rovněž potrestáno. Tentokrát seděl Karel Matějka a ten svého spoluhráče bohuže nenapodobil. Bylo to tedy 5:8 z našeho pohledu a už jen 5 minut do konce. Ač se Slovan stále snažil, ovoce to nepřineslo. Naopak došlo na straně Slovanu k několika zbytečným zákrokům a vyloučením, které dělaly černou kaňku na konci jinak pěkného utkání.

Náš tým tak do dalších bojů po porážce 5:8 nepostupuje a již se může plně soustředit na první ligové kolo, kdy v neděli 16. 9. v rámci Regionální ligy mužů přivítáme doma Hippos Žďár nad Sázavou B a TJ Sokol Chýnov.

FK Slovan J.Hradec - 1. FbK Tábor 5:8
Branky: 11. Jakub Mrkvička, 15. Vojtěch Koutný, 21. Michal Hřebíček, 40. Ondřej Šimek, 47. Michal Hřebíček - 11. Petr Kutner, 19. Petr Kutner, 26. Miroslav Klípa, 28. Marek Janovský, 34. Petr Kutner, 39. Marek Janovský, 44. Andrej Janda, 56. Miroslav Klípa; rozhodčí: Jiří Kohnheiser - Adam Hofhansl; vyloučení: 8:4; využití: 1:2; diváků: 78; po třetinách: 2:2, 2:4, 1:2.

Sestava FK: G - Toman Petr, U - Hřebíček Michal, Ille Kryštof, Matějka Karel, Šuranský Marcel, Mrkvička Jakub, Vaňásek Jakub, Pech Jan, Cihlář Jan, Tejnor Jakub, Karas Tomáš, Koutný Vojtěch, Florek Jakub, Stloukal Ondřej, Kopřiva Filip, Šimek Ondřej, trenér: Josef Stloukal