FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Florbalové brýle ano či ne?

Florbalové brýle ano či ne?

Na nedávném školení sekretářů proběhla krátká informace o používání ochranných florbalových brýlí. Získaný podnět vedl k tomuto příspěvku, kde je mimo jiné citován článek z webu www.florbalky.com, a který danou problematiku dobře vystihuje.

"V záplavě tužeb být stylově dokonalý, mít nejkvalitnější florbalku či nejnovější model sálové obuvi zaniká fakt prevence a ochrany očí. Florbal svým charakterem totiž tento důležitý orgán může bezesporu ohrozit. Nápřahy či nekontrolované dopřahy jsou sice limitovány pravidlem o hře vysokou holí, realita však může být jiná, bolestivá a nebezpečná pro jeden z lidských smyslů. Stejně tak i rychle vystřelený florbalový míček, který zasáhne bránícího hráče do této části hlavy, může způsobit nemalé zdravotní a životní komplikace. Otázka je tak jasná. Používat ochranné brýle na florbal? Pokud ano, pro jaké věkové kategorie povinně, pro které už nikoliv? Nebo to zavést celoplošně bez rozdílu věku? Na poslední otázku se jeví odpověď jako prozatím nejjednoznačnější,  protože realita soutěží dospělých zatím tento trend nevykazuje. Zastavit se však musíme u kategorií těch nejmenších – přípravky, elévové a obě kategorie žáků.

Nekontrolované pohyby hlavně u těch nejmenších mohou vést právě k těmto typům zranění a povinnost nosit ochranné brýle by mohla případným zraněním předcházet. Česká florbalová unie v současné době řeší oblast medializace florbalu, která by měla i tyto problematické úseky řešit, tím pádem oficiální stanovisko ještě není známo. Mimo pomyslný mikrofon bylo zjištěno, že zatím je vše v rovině diskuse na úrovni IFF, která na další čtyři roky neplánuje zavést brýle jako povinnou výbavu na rozdíl od brankářského suspenzoru. Tím pádem jednotlivé členské federace, unie, samy rozhodnou v rámci svých předpisů..."

(zdroj:http://www.florbalky.com/blog/florbalove-bryle-otazka-ano-ci-ne/)

Článek je staršího data a v současné době již došlo k takovému posunu, že IFF důrazně doporučuje používat ochranné brýle u hráčůmladších 17 let a nejpozději v roce 2021 bude používání brýlí, minimálně u dětí, POVINNOSTÍ

Při pohledu na pestrou nabídku modelů se každý jistě zamyslí nad náklady na pořízení, ale co je dnes pár stokorun oproti doživotním následkům? Navíc u partnerského obchodu je zajištěna klubová sleva.

https://www.florbalexpert.cz/bryle-6/?rozumim_cookie

V případě širšího zájmu hráčů a zejména rodičů těch nejmenších, by klub mohl zkusit zajistit vzorkové zkušební kusy. Při objednávkách kontaktujte Radka Madara z přípravky, který má objednávky na starosti.

Diskuze

Tabulka

1. FBC Sokol Písek 8 56:24 22
2. PSKC Okříšky 8 47:31 19
3. FBC Štíři České.. 6 42:20 18
4. FA SEPTA.CZ České.. 8 48:33 13
5. FBŠ Jihlava 8 43:49 12
6. FK Slovan J. Hradec 8 51:26 11
7. Spartak Pelhřimov B 6 40:35 9
8. Hippos Žďár n./S B 8 24:63 5
9. TJ Sokol Chýnov 8 35:44 4
10. T. J. Sokol Lišov 6 20:54 3
11. Santos Jiskra Třeboň .. 6 19:46 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Slovan J. Hradec
Hippos Žďár n./S B
7:0
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 13705
Posledních 30 dnů: 1125 | Posledních 7 dnů: 208 | Poslední den: 23

© 2018 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne