PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Starší žáci v čele ligy

I na svém druhém letošním turnaji, který byl domácím, nepoznali naši starší žáci porážku a jsou tak bez ztráty bodu v čele Jihočeské ligy - skupiny B. Neprohrálo ani áčko, ale podobně jako na minulém turnaji nedokázalo získat plný počet bodů a po jedné výhře a jedné remíze si připisují 4 body. Barvy hájili čestně také elévové, kteří bojovali v Hrdějovicích.

Každý ze dvou týmů elévů sehrál 5 utkání a i když se výsledkově nedařilo dle představ, některé prohry byly velmi těsné. Ve slovanském derby byli porazili Slované Benjamins těsně 2:1.

FK Slovan J.Hradec - FBC Štíři Č. Budějovice zelení0:13

V prvním utkání strži narazili na FbC Strakonice. První třetina skončila smírně (1:1) a i obraz hry byl velmi vyrovnaný. Živelná hra se přelávala ze strany na stranu, šance střídala šanci, ale bez výraznějšího gólového vyjádření. To přišlo až ve druhé a třetí třetině, kdy jsme začínali přebírat otěže zápasu. Vstřelili jsme tři a v poslední třetině čtyři branky a utkání si tak v klidu pohlídali. Výhře 8:1 tak mohlo zatleskat skoro 40 přítomných diváků. Zápas proti Divočákům z Blatné se nehrál v bůh ví jakém tempu, ale v rozhodujících chvílích Slované dokázali zapnout a tím tak zápas vyhrát v konečném výsledku 6:2. Výsledky jsou zatím skvělé a snad vydrží i na turnaji v Hrdějovicích 21. 10.

Opětovně početná soupiska mužů si v Písku pohrála s Třeboní v poměru 13:2 a o vládci okresu je tak zase na chvíli jasno. Soupeř zaznamenal branku až ve 27. minutě a za zmínku stojí i 5 bodů (3+2) Michala Hřebíčka, který se zdá být tím, co býval nedávno David Lafata ve Spartě. Gólově chudší bylo druhé utkání proti domácím Sokolům, ve kterém se i výrazněji vylučovalo. Soupeř vyhrál první třetinu 1:0, druhou my stejným výsledkem. Ve vlastním oslabení se trefil Ondřej Šimek. Povzbuzením k celkové výhře mohlo být soupeřovo neproměněné trestné střílení na začátku třetín třetiny, ale za pouhých 45 vteřin se síťka za Petrem Tomanen stejně rozvlnila a Písek vedl 2:1. Minuty ubíhaly a soupeř držel těsný náskok, ale naštěstí jen do 42. minuty, kdy po souhře Karase se Šimkem druhý  jmenovaný srovnal na 2:2. Naše přesilovka v poslední minutě utkání ani po poradě během time-outu ovoce nepřinesla, a tak se body dělily. Nyní jich mámě po 4. utkáních 8 a jsme na 4. pozici. Podobně jako strži jedou i muži 21. 10. hrát, a to do Českých Budějovic.