FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Ohlédnutí za víkendem

První listopadový víkend přinesl mnoho florbalového dění. Hrály tři naše kategorie, hromadně se fotilo a střílelo pro Romana.

Začněme startem benefičního měsíce listopadu pro Romana Pišného, v jehož prospěch za každou branku některého z našich týmů poukážeme padesát korun českých. První ze čtyř víkendů přinesl 1750,- Kč za 35 vstřelených branek. Přispět na dobrou věc lze i na domácích turnajích, kdy bude u stolku časoměřičů připravena oficiální kasička.

Nejvíce Romanovi přispěli, a do tabulky si 6 bodů připsali, dorostenci, kteří hráli svůj domácí turnaj v žirovnickém azylu, který je však vždy milým zpestřením v soutěžní sezóně. Prokýškovci nejprve porazili Meťák ČB vysoko 12:4 a následně i FbC Strakonice 7:3. Do listiny střelců se zapsala početná část ze sestavy,  včetně nové akvizice Jaromíra Žáka z SK Kardašova Řečice. Dorost je tak spolu s Táborem neporaženým týmem ve 2. lize dorostenců a své postavení bude hájit i 17. listopadu v Dačicích, kde se utká s domácím Centropenem a právě s 1. FbK Tábor.

Radost vsem udělali i mlži, kteří po dvou prohrách na minulém turnaji opět dokázali zvítězit. Poměrem 6:4 porazili SK Meťák ČB Girls. Ve druhém utkání však vysoko podlehli zkušeným Panterům z Milevska (2:15), kteří některé naše hráče převyšovali i o dvě hlavy. Další mače jsou na programu 18. 11., a to doma na Slovanu!

Béčko po delší pauze vyrazilo do Sezimova Ústí, kde překvapivě nebyla taková zima, jak všichni čekali. Tři útoky a dvě obrany se v 9h postavili Sokolu Písek, se kterým hráli vyrovnanou partii. Po dvou třetinách byl stav 1:1. Písek měl více ze hry a těžil hlavně ze ztracených míčků Slovanu na polovině hřiště. Naštěstí však mnoho šancí končilo mimo branku nebo je zlikvidoval výborně chytající Petr Toman. Třetí třetina se však proměnila v brankové hody, to když skončila 3:5. A bohužel v náš neprospěch. Tři a půl minuty před koncem jsme prohrávali 2:5, ale díky brankám Holoubka a Tejnora jsme dokázali utkání zdramatizovat, avšak při hře v šesti jsme obdrželi branku na konečných 4:6. Z celkem pohledného utkání jsme si tak neodnesli ani bod. Druhé utkání proti Strakonicím  přineslo zlepšení v naší hře, ale také hodně neproměněných šancí. I přesto jsme drželi těsné vedení 4:3, a to až do 45. minuty, kdy jsme o něj smolným gólem v čase 44:43 přišli. V posledních vteřinách jsme se báli i o ten jeden bod, který jsme si nakonec ze Sezimáku odvezli. Příště tedy doma (17.11.) a lépe! Nejlépe za 6 bodů!

V sobotu v podvečer proběhlo dlouho očekávané celoklubové focení, kterého se zúčastnila drtivá většina našich členů, což bylo potěšujícím faktem. Máme z něj i úvodní obrázek k tomuto článku. Ostatní fotky už se pečou a následně půjde do výroby kalendář pro rok 2019.