PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Junioři zářili aneb rekapitulace končícího víkendu

Juniorka si po dvou prohrách v minulém kole spravila chuť a v Soběslavi zazářila ziskem 6 bodů, starší žáci (na snímku) bojovali v Milevsku v okleštěné sestavě a elévové zápolili na Slovanu.

Pro juniory, za které jak známo nastupuje hodně dorostenců, byla hracím dnem sobota. 13 hráčů a 2 brankáři se vydali do Soběslavi, kde v 10:30 začal zápas s domácím celkem. První dvě třetiny jsme vyhráli shodně 1:0 a do třetí části šli s dvoubrankovým vedením. Poslední dějství bylo brankově i jinak (dvouminutové tresty) nejbohatší - skončilo 3:1 pro nás. "Rozdíl ve skóre mohl být větší, téměř celý zápas jsme diktovali tempo hry, ale gólově jsme soupeři dali "jen" pět branek", komentuje první zápas trenér Jiří Prokýšek. Ve druhém utkání naše barvy uštědřili Meťáku desítku (10:4) a Jiří P. dodává:"Proti českobudějovickým už jsme proměnili vícero z našich šancí a zápas měl podobný průběh jako ten první. Jsem rád, že jsme hráli svoji hru a celý tým chci pochválit. Obzvlášť pak Jakuba Píšu, který v součtu obou zápasů vstřelil třetinu našich gólů."

Starší žáci jeli na Martina v okleštěné sestavě zápolit do Milevska. Fakt, že někteří strži dali přednost rodinným oslavám, výletům či jiným neflorbalovým radovánkám nelibě nesl kouč Jakub Šmíd, který tak musel do zbraně povolat mladší žáky, kteří tým doplnili. V prvním zápase proti domácímu Došwichu sice prohráli 2:7, ale výsledek neodpovídal obrazu hry. "Měli jsme mnoho šancí, ale jako obvykle jsme je neproměnovali a naopak jsme byli trestáni na zaše chyby z protiútoků", glosuje trenér Šmíd. Ve druhém zápase se tým po dvě třetiny nemohl pořádně chytit, ale i tak byl stav 5:7 nadějný na to něco zvrátit. A povedlo se, tým se zvednul, třetí třetinu vyhrál 2:0 a celkově tak zápas dopadl 7:7 a body se dělili. "Jsem rád, že tým dokázal zabojovat a urvali jsme alespoň bod, a to i za vydatné pomoci mladších žáků, kterým děkuji", doplnil na závěr JŠ.

Elévové, respektive naše dva týmy, hráli podruhé v krátké době doma na Slovanu. Každý si zahrál 4 mače a výsledky posuďte sami. Myslím, že není se zač stydět a každý zápas je florbalově hezčí a hezčí.

FK Slovan J. Hradec - TJ Hraničář Malonty 4:1, TJ Centropen Dačice 1:6, Štíři ČB 0:10, FK Slovan J. Hradec Benjamins 7:0
Sestava: Poslušný David, Ištvániková Michaela, Stejskal Vojtěch, Rumplíková Tereza, Lukas Adam, Pevná Sofie, Řípa Tadeáš, Kamenický Viktor, Vaculík Petr, Yermolaev Jakub

FK Slovan J. Hradec Benjamins - Štíři ČB modří 0:10, TJ Centropen Dačice 0:13, TJ Hraničář Malonty 3:6, FK Slovan J. Hradec 0:7
Sestava: Turečková Michaela, Vrba Šimon, Bejdák Jakub, Stejskal Šimon, Malý Jakub, Rytíř Daniel, Kochwasser Patrik, Keníž Matyáš, Kořínek Matěj, Petržílka Matěj, Oupor Štěpán