PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Vlajku Slovanu podržel dorost

Třetí ze čtyř listopadových benefičních víkendů je za námi. Vůbec se nedařilo béčku, které doma prohrálo oba své zápasy. Lépe na tom byli mladší žáci, kteří ač také oba své zápasy prohráli, byli úspěchu velmi blízko a muži A, kteří přivezli tři body ze Sezimova Ústí. Jedničku s hvězdičkou pak zaslouží dorostenci, kteří přijeli z Dačic se šesti body a i nadále vedou s 24 body tabulku své soutěže.

Sobota
Na sváteční sobotu připadl domácí turnaj mužů B, kteří hostili béčko Tábora a následně béčko Dačic. Proti Táboru jsme šli nečekaně hladce do tříbrankového vedení, kterého jsme dosáhli v čase 4:05. Soupeř však trpělivou hrou ještě do konce třetiny srovnal na 3:3. Když i prostřední třetina skončila 2:2, šlo se do posledního dějství "od nuly". V tu chvíli měl již táborský fantom Petr Kutner na svém kontě hattrick, ač na začátku zápasu hrající trenér Jan Holoubek před tímto hráčem varoval. Jenže marně. Hráč s číslem 11 nám ve třetí třetině dal ještě jeden hattrick a šesti brankami se tak podílel na výhře svého celku 10:7. Nestačí tedy hrát jen chvíli a pak se dívat jak hraje soupeř a opět jsme se přesvědčili, že vedení 3:0 neznamená vůbec nic.

Bodovat chtěl tým tedy alespoň proti Dačicím, na které umíme čas od času zahrát. Jenže okresní rival je takticky již delší dobu vyspělejší, a proto si odnesl tři body za vítězství 8:3. Projevila se i lepší fyzická kondice soupeře, kdy hráči Centropenu byli rychlejší při startu na balonek i v kombinaci. Slovan se po většinu času snažil rozbíjet útoky Dačic, ale neznamená to, že jsme i my neměli pár pohledných akcí.

S nulovým bodovým ziskem po tomto turnaji jsme aktuálně na poslední místě Jihočeské ligy a je na čase sbírat body nebo nás brzy budou čekat souboje s "psojedy" v Jč přeboru. Začít může tým 16. prosince v Sezimově Ústí.

Áčko začínalo svůj turnaj až utkáním ve 12:00 hodin proti Hippos Žďár nad Sázavou B. I ve druhém letošním střetnutí jsme si odnesli 3 body za výhru 7:0 po třetinách 1:0, 1:0 a 5:0. Hattrickem se prezentoval agilní útočník Ondřej Šimek. Ve druhém zápase proti Florbalové škole Jihlava už tak veselo nebylo. První třetina sice skončila 1:1, ale výpadek v té druhé, kterou jsme prohráli 0:3, se už těžko doháněl. Hráči však prokázali charakter a gólem Šimka ve vlastním oslabení (vyloučen Tejnor) se přiblížili na rozdíl jediné branky (3:4). Soupeř si následně vzal time-out a ten mu viditelně pomohl, neboť po něm přišel tlak a branka na konečných 5:3 ve prospěch hráčů z Vysočiny.

Elitní tým Slovanu tak i po 8 zápasech čeká na plný bodový zisk ze dvou zápasů během jednoho turnaje. Aktuálně jsme 6. z 11. a první tři týmy se začínají bodově vzdalovat. Jak se bude soutěž dále vyvíjet uvidíme 15.12., kdy jsou na programu dva turnaje a Slovan jede do Třeboně.

Kometou mezi našimi družstvy jsou stále dorostenci, kteří prozatím prochází soutěží bez ztráty kytičky a i z Dačic přijeli neporaženi. Pod náhradním koučem René Vettermannem nejprve porazili domácí Centropen vysoko 12:3 a pak i těžkého soupeře z Tábora 11:3, kterému uštědřili vůbec první porážku v sezóně. Učebnicové kombinace následoval potlesk z ochozů, brankář Jakub Rytíř doháněl střelce soupeře k šílenství a navíc 23 branek krát 50,- Kč pro Romana. Co víc si přát?!?

Neděle
Jediným týmem, který hrál v neděli byli naši mladší žáci. Ti na Slovanu hostili modré a zelené Štíry. A hned na úvod dne, kdy hráli proti modrým, sahali dlouho po úspěchu, ale nakonec prohráli těsně 4:5. Proti druhému týmu českobudějovického klubu už prohráli vyšším rozdílem, a to 2:9, ale i tak byl trenér Jarda Beránek s výkony poměrně spokojen a vidí v nich progres.