PSKC Okříšky vs FK Slovan J. Hradec

Datum a čas konání: 15.12.2018 09:00
Místo: Okříšky

Teď už jen mistrovství světa!

Poměrně nabitý víkend je za námi a teď nás čekají dva týdny oddechu a v něm dlouho očekávané mistrovství světa. Rovněž jsme dostříleli pro Romana a budeme počítat, kolik korun českých mu pošleme.

Velké zlepšení mohli diváci sledovat na domácím turnaji elévů, který se konal v neděli na Slovanu. Oba naše týmy dokázali alespoň jednou zvítězit, a to se počítá. Píle v trénincích se tak začíná projevovat a očekává se to, co v letech minulých, a sice dlouhodobější dominance našich mládežnických týmů v turnajích.

FK Slovan J. Hradec - 1. FbK Bílí Medvědi Tábor 2:4, 1. FbK Tábor Zelené Mamby 2:2, TJ Centropen Dačice 0:5, FK Slovan J. Hradec Benjamins 6:3. Sestava: G-Turečková Michaela, Rytíř Daniel, Ištvániková Michaela, Stejskal Vojtěch, Rumplíková Tereza, Poslušný David, Lukas Adam, Pevná Sofie, Řípa Tadeáš, Kamenický Viktor, Yermolaev Jakub

FK Slovan J. Hradec Benjamins - TJ Centropen Dačice 0:8, 1. FbK Tábor Zelené Mamby 3:2, 1. FbK Tábor Bílí Medvědi 1:7, FK Slovan J. Hradec 3:6. Sestava: G-Vrba Šimon, Bejdák Jakub, Stejskal Šimon, Malý Jakub, Kochwasser Patrik, Keníž Matyáš, Kořínek Matěj, Petržílka Matěj, Oupor Štěpán, Tichý Ondřej

Body a branky sbírali i junioři. Jejich konto mohlo být bohatší, nebýt těsné prohry 4:5 v prvním zápase proti Písku. Živelná a rychlá hra s pohlednými kombinacemi však postrádá smysluplné a hlavně přesné zakončení, a to i v jiných zápasech této soutěže. Zápletkově byl však zápas napínavý až do konce, ale bohužel se smutným koncem pro hráče ve žlutých dresech. Ve druhém zápase proti Krumlovu byl obrázek hry podobný, hra nahoru dolů, ale bez gólů. První sice vstřelil Krumlov již v čase 2:12, na další branku se pak čekalo až do 5. minuty druhé třetiny. Ta už byla  z holí našich, konkrétně se trefil Honza Pech (as. V. Hovorka). Vše divákům naši vynahradili v poslední třetině, kterou vyhráli 4:1 a celý zápas pak 5:2. Konečně přesné zakončení, krásné góly i pozorné bránění podpořené výkonem brankáře Jakuba Rytíře. Po tomto turnaji je Slovan o skóre třetí, tři body za druhým Meťákem a celých 12 za suverénním Táborem. Další turnaj se koná 22. prosince v Písku.

Výsledkově zabrali starší žáci, kteří se ziskem 6 bodů posunuli na aktuální 3. místo skupiny B Jihočeské ligy. První utkání proti Strakonicím mělo téměř infarktový průběh. Slovan vedl po dvou třetinách 6:2 a zdálo se být po zápase. Opak byl pravdou a Strakonice srovnaly na 6:6 a nejedno čelo bylo rázem oroseno. Po následném time-outu a důrazné domluvě trenéra však hráči dokázali opět misky vah převážit na svou stranu.

Proti Divočákům z Blatné byla v první třetině zvolena oťukávací taktika a nebyl to bůh ví jak rychlý florbal. I tak ale Slovan po první siréně vedl 2:0. Od druhé třetiny už to bylo směrem dopředu lepší, a to i díky lepším individuálním výkonům. I druhá třetina patřila nám - 2:1. V posledním dějství už se prakticky jen dohrávalo a Slovan přidal další branky, které vedly ke konečnému vítězství 7:2 a dalším třem bodům do tabulky.

Tým teď čeká velmi dlouhá pauza a do hry se opět dostane až 27. ledna 2019, kdy pořádá domácí turnaj v Žirovnici.

Poslední víkend přinesl na Romanovo konto 2050,- Kč za 41 branek!