Příští zápas

FK Slovan J. Hradec vs FBC Štíři České..

Datum a čas konání: 2.2.2019 09:00

Víkendové zápasy jsou minulostí

Hned několik šotků se vloudilo do minulého příspěvku. Pozapomněli jsme na elévy, kteří v sobotu rovněž hráli své zápasy a pak také na juniory, kteří ještě v sobotu 22. 12. krátce před Štědrým dnem uzavřou rok 2019. Vše tedy rádi napravíme.

Elévové - naše naděje vyrazili v sobotu do Budějovic na Meťák, každý tým ke čtyřem zápasům. Benjamins sice výhru nezaznamenali, ale herní pokrok byl znatelný. Jejich kolegové dvakrát zvítězili, a to 5:1 a 5:0. Meťáku a žlutým Štírům však podlehli.

Sestava FK Slovan J. Hradec - Bendová Nikol, Ištvániková Michaela, Stejskal Vojtěch, Rumplíková Tereza, Lukas Adam, Pevná Sofie, Turečková Michaela, Řípa Tadeáš, Kamenický Viktor, Vaculík Petr

Sestava FK Slovan J. Hradec Benjamins - Vrba Šimon, Černý Jakub, Stejskal Šimon, Yermolaev Jakub, Malý Jakub, Keníž Matyáš, Kořínek Matěj, Petržílka Matěj, Oupor Štěpán, Rytíř Daniel

Výsledkově nás více zajímali dorostenci a muži A, kteří nezklamali. Prvně jmenovaní hráli doma a divákům připravili solidní podívanou. Proti Kaplici jsme po dvou třetinách vedli 6:3, ale vlastními chybami jsme se při oslabení v závěru utkání strachovali o vítězství, které jsme nakonec v poměru 6 ku 5 uhájili. Ve druhém zápase jsme si hladce poradili s béčkém Štírů 11:3 a nadále tak vedeme tabulku s plným počtem 30 bodů po 10 utkáních! Herní projev a kvalita je příslibem jak do druhé části sezóny, tak do let budoucích.

Stoprocentní - šestibodoví byli i muži A, kteří tak po dlouhé době naplno bodovali a poskočili tak na čtvrtou příčku regionálky. Nejprve v divokém zápase s Okříškami strhli dvěma brankami v posledních 65 sekundách vítězství na svou stranu v poměru 5:4. V čase 43:55 srovnal na 4:4 Šimek a v čase 44:08 zasadil soupeři smrtící ránu Šuranský - 5:4. Utkání bylo "vyšperkované" i mnoha vyloučeními. Druhý zápas s Lišovem už byl klidnější a o výhře jsme rozhodli už v první třetině, kterou jsme vyhráli 5:0. Na výhře 10:2 se pěti kanadskými body (1+4) podílel nestárnoucí Michal Hřebíček.

Kdo však o víkendu nepotěšil byli muži B. Ti nejprve zcela vyhořeli s Českým Krumlovem (0:8) - není třeba psát vůbec nic, a pak si nechali vzít i vedení 4:0 proti Vimperku, se kterým nakonec taky prohráli, a to 4:5. Hrát jen chvíli z vyměřeného času 45 minut nestačí, respektive takto se může jezdit na "pouťové" turnaje 1x15 minut. Je třeba se vzchopit a vyhrabat se v roce 2019 ze dna Jihočeské ligy.

V neděli nám hráli také mladší žáci, kteří v Soběslavi těsně podlehli Žralokům z Milevska 2:3 a pak i Panterům z téhož města 3:15.

V sobotu 22. 12. ještě čeká turnaj naše juniory, kteří se v Písku utkají s domácím Sokolem (9:00) a se Soběslaví (12:00). Oba týmy jsou papírově slabší, proto se čeká upevnění třetí pozice, ještě lépe posun výš.