FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

Béčko je šestibodové!

Béčko je šestibodové!

Neuvěřitelné! Pokud nás nešálí zrak, B-tým získal plný počet šesti bodů po dlouhých 3 letech a dvou dnech. Naposledy se ze dvou výher na jednom turnaji mužská záloha radovala 3.1.2016 v Českých Budějovicích (9:5 FBC Frymburk, FBC Sokol Písek 11:3). A to si zaslouží samostatný příspěvek.

FBC Spartak Kaplice - FK Slovan J. Hradec B 7:8 (2:2, 0:4, 5:2)

V Kaplici se mělo sejít 9 hráčů a 2 brankáři, což se po opatrné cestě díky vskutku zimnímu počasí stalo. Díky elektronizaci zápisů o utkání byla soupiska naklikána v autě a nevadilo tak, že jsme přijeli až v 8:45. Času tedy nebylo nazbyt. Dva útoky, tři obránci a Petr Toman v brance, to byla sestava na utkání proti domácímu Spartaku. Soupeř mohl jít ve třetí minutě do vedení, to když Jakub Šmíd zasáhl balónek směřující do vyložené šance za naší obranu vysokou holí a bylo nařízeno trestné střílení. Toman však nájezd Hejny kryl. Pět vteřin poté se však míčku ujal Jakub Pavlát a v čase 2:50 otevřel skóre utkání. Sedmá a jedenáctá minuta přinesla radost Spartaku, jež otočil na 2:1. O necelou minutu později rusý útočník Slovanu s číslem 21 (JP) rozjel samostatnou akci, kdy si míček nahodil do rohu, tam si jej doběhl vybojovat zpět, dostal se před branku a vsítil! Okem pak zkontroloval časomíru a tajně pomýšlel na hattrick, který by mu zajistil místo v síni slávy našeho klubu. To se mu tentokrát nepovedlo, a tak první třetina skončila 2:2, což vyjadřovalo její vyrovnaný průběh. 

Ve druhé periodě střílel jenom Slovan. A jak! V čase 15:35 - Šmíd pálí k tyči nad nohu brankáře po náběhu a obdržené přihrávce od Holoubka, o necelé čtyři minuty později se přidává áčková posila Michal Hřebíček a rázem je to 4:2. Následnou přesilovku za blokování hole ve vyložené šanci sice náš tým nevyužívá, ale ve 24. minutě tvrdě pálí Honza Holoubek (kterému to zase jednou sedlo) a ve 25. Jirka Holický, který efektně zužitkoval pas Kryštofa Illeho, když polootočkou z první zrychlil balónek, který zaplul až do kaplické sítě. 6:2 pro Slovan, radost na střídačce a time-out Spartaku. Oddechový čas však hráčům v modro-bílém úspěch nepřinesl a byl to náš tým, který kontroloval hru a točil soupeře na jeho polovině. Možná i tím donutil soupeře k technickému přestupku hry v šesti a o minutu později šla Kaplice do tří za hru na zemi. Minutová hra 5 na 3 však další branku nepřinesla a ani do konce třetiny se nic podstatného nestalo. 

Během přestávky si všichni připomněli minulé kolo, kdy jsme ztratili utkání (4:5) ve kterém jsme vedli už 4:0 a zdálo se, že tentokrát se to opakovat nebude. Navíc když v rozmezí 33 sekund Holoubek a Hřebíček zvýšili již na 8:2. Opak byl pravdou. Slovan náhle upadl do klinické smrti a Kaplice, která zvýšila obrátky, vstřelila za 3 minuty a 12 sekund tři branky. Nemohlo následovat nic jiného než oddechový čas. Pokyny vydržely jen dvě minuty a přišla další rána v podobě snížení na 6:8 z pohledu domácí Kaplice. Hrstka přítomných diváků začala hnát Kaplici vpřed, ale Slovanu se přeci jen podařilo se probudit a nebýt tak jen divákem na hřišti. Opět se hrálo více na polovině soupeře a vteřinky pěkně ubíhaly. Čas 42:32 ale přinesl sedmý gól Spartaku a hráči začali v hlavách mocně  přemlouvat štěstěnu, aby se k nám neotáčela zády. Povedlo se a tým urval důležité tři body a opět se přesvědčil, že ve florbalu je možné ztratit vše během pár minut.

 

FK Slovan J. Hradec B - SKP České Budějovice 11:6 (5:1, 2:2, 4:3)

Posilněni z místního lidového bufetu šli muži "bé" na SKP České Budějovice. Do tohoto týmu přešla část hráčů ze zaniklé Cosa Nostry a jeho trenérem je, v minulosti několikrát zmiňovaný, exslovanský Jan Korábek. Od prvních minut se nám dařila kombinace, technika i důrazná hra. Obvyklou zbrklost a křeč jakoby nyní Slovan ani neznal. Brankový účet otevřel v čase 6:31 obránce Lukáš Fencl, který odehrál velice povedený dvojzápas. Vyrovnání přišlo záhy - za 33 sekund. Trpělivou a aktivní hrou jsme ale dokázali poměrně snadno do konce třetiny vsítit 4 branky (Hřebíček, Holoubek, Pavlát, Aster) a zajistit tak do prvín přestávky stav 5:1 na nové časomíře.

I ve druhém dějství jsmě měli více ze hry a soupeře jsme do akce pouštěli jen sporadicky z protiútoků. 19. minuta nám nabídla trestné střílení za sekání, které proměnil Jakub Šmíd. Jednu z mála střel pustil za svá záda dobře chytající David Tetiva ve 20. minutě. Pomstít ho mohli Pavlát s Holoubkem, oba se však museli spokojit s cinkající brankovou konstrukcí. Branku v přesilovce a svou druhou v zápase zaznamenal pendl z áčka Michal Hřebíček, který byl na konci pohledné přesilovkové akce. Nepozornost a neobsazení nabíhajícího hráče při rozehrávce z rohu znamenaly třetí gól za zády Dády Tetivy. Do konce prostřední třetiny přibyla do zápisu dvojice vyloučení, a to po jednom na každé straně. Vedení 7:3 a klid na holích byl znát na rozpoložení týmu, což se nedá říct o soupeři. 

Nikdo nechtěl další brankové dostihy, ale zmíněná pohoda, kdy si hráči zápas užívali, pomohla k dalším čtyřem brankám v síti SKP (2x Holický, Bušta, Šmíd). Sice jsme i třikrát inkasovali, ve finále to však radost nezkazilo, protože výsledek 11:6 nám zajistil další tři body do tabulky a možnost zahulákat si v šatně, že jsme "šestibodoví". 

Bodíků máme aktuálně 13 a na 9. místě za sebou necháváme FbC Strakonice a FBC Milevsko, se kterými se shodou okolností utkáme na blížícím se domácím turnaji 19. ledna v Jindřichově Hradci. 

PS: snad na 6 bodů nebudeme čekat další 3 roky :-)

Sestava: G - Toman, Tetiva, H - Šmíd, Holoubek, Holický, Pavlát, Hřebíček, Aster, Bušta, Ille, Fencl

Diskuze

Tabulka

1. FBC Štíři České.. 20 167:84 50
2. FBC Český Krumlov.. 20 108:81 41
3. FBC Sokol Písek B 20 145:117 38
4. FbC Strakonice B 20 126:105 31
5. FBC Spartak Kaplice 20 131:124 29
6. FK Slovan Jindřichův.. 20 115:127 28
7. 1. FbK Tábor B 20 119:137 28
8. TJ Šumavan Vimperk 20 110:126 24
9. TJ Centropen Dačice B 20 94:133 20
10. SKP České Budějovice 20 98:167 15
11. FBC Došwich Milevsko A 20 101:113 14

Kompletní tabulka

Poslední zápas

SKP České Budějovice
FK Slovan Jindřichův Hradec B
5:6
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 19172
Posledních 30 dnů: 574 | Posledních 7 dnů: 157 | Poslední den: 10

© 2019 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne