FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Pevnost FKS nedobyta!

Béčko doma uspělo na 100% a fantastický zisk dalších 6 bodů ho katapultoval až na 5. pozici Jihočeské ligy. Těžká utkání proti posílenému Milevsku a nevyzpytatelným Strakonicím jsme ale nakonec zvládli bravurně. V článku zmiňujeme i působení našich mlžů v Hrdějovicích.

Béčko
V 9 hodin ráno začal turnajový den soubojem Slovanu s A týmem Milevska, který do Hradce přivezl 6 prvoligových juniorů s vidinou odpoutání se ode dna soutěže, kde se ještě před pár dny nacházel náš soubor. I soupiska FKS však byla našlápnutá a čítala tři kompletní pětice s Tomanem v brance. Lépe však začal soupeř, když hned v čase 1:03 rozvlnil síťku naší svatyně. Kolikrát už toto Slovan zažil. S týmem to však nezamávalo a postupně se dostával do hry. V 9. minutě klapla spolupráce kapitána Šmída, který asistoval znovuzrozenému střelci Janu Holoubkovi k první trefě FKS. Za dalších pět minut bylo ještě veseleji, Holický posunul míček od mantinelu na Šmída, ten jej vzal na lopatu a hodil za sebe jak když u kátrovačky na písek stojí a ejhle, balonek zapadl přesně k tyči - 2:1 pro nás a aplaus z publika.

Druhá perioda přinesla do zápisu o utkání pouze dva záznamy,a to Holoubkovo vyloučení za zbytečné vrážení a Bečkovo za bránění ve hře. Gólové šance však byly a nutno přiznat, že více na straně Milevska, které těžilo z agilního pohybu svých mladíků. Slabší mezihra, kiksy v obraně či ztráty míčku a následné protiútoky se opět našly a proto musel zasáhnout muž v masce P.T., který předváděl až neskutečné zákroky a držel tak akcie Slovanu nad vodou.

Hned zkraje třetí třetiny navýšil vedení o dvě branky Michal Hřebíček, kterému asistoval v utkání trápící se Jakub Pavlát. To však bylo na delší dobu všechno a bohužel přišly tři rány Milevska (32., 33. a 37. minuta), které otočily stav utkání na 3:4 z pohledu FKS. Když byl za minutu vyloučen Kryštof Ille, šlo Milevsko do tlaku, ale tomu bylo úspěšně odoláno. Hollywoodský závěr zápasu započal Roman "Fred" Aster, který se celou vahou položil do střely zápěstím a srovnal krok na 4:4. Paralyzovaného soupeře dorazil 30 sekund poté svým druhým zásahem kapitán Šmíd a když jsme odolali dalšímu drtivému tlaku i soupeřově hře v šesti, hrdě jsme si zařvali, že jsme Milevsko porazili 5:4.

1. hvězda utkání - Petr Toman, 2. hvězda utkání - Petr Toman, 3. hvězda utkání - Jakub Šmíd (2+1).

Ve druhém utkání nás čekala záloha Strakonic, které po prvním zápase odjely posily z A týmu. Soupiska tedy čítala pouze 8 hráčů oproti našem třem formacím. Asi nejrychlejším gólem Slovanu v sezóně jsme šli v 15. sekundě utkání do vedení (G:Šmíd, A:Holický). Následovalo vyloučení Camrdy (4:01) a Košty (4:10) a ve hře čtyř proti čtyřem se otevřel prostor pro strakonického Nováka, který vyrovnal na 1:1. Do sirény přišlo repete jak ve vyloučeních (1:1), tak v gólech. Nejprve šlo v čase 13:46 FbC do vedení 2:1 a vteřinu před sirénou z otočky pálil Lukáš Fencl a zaznamel tak důležitý gól do šatny.

Ve druhé části Camrda odčinili svůj trest gólem na 3:2 a po opětovném vyrovnání soupeře si branku (na 4:3) připsal také Jakub Pavlát, který hrál lepší utkání než v předchozím mači s Milevskem. Potvrdil to i v posledním dějství, když v čase 31:05 přidal pátý gól Slovanu jako odpověď na další soupeřovo vyrovnání. Hattrick se nekonal, ale díky kolegům Šmídovi, Hřebíčkovi a Holoubkovi se povedlo zvítězit i ve čtvrtém utkání za sebou, tentorkát 8:6.

Oslavné kolečko, šest bodů na domácí palubovce, 5. místo v tabulce. Co víc si přát.

Mlži
Mladší žactvo hrálo svá utkání v Hrdějovicích. Nejprve s Meťákem a následně podruhé v krátké době se Soběslaví. Ačkoliv jsme obě utkání prohráli (2:7 Meťák, 5:13 Soběslav), trenér Beránek nespokojen nebyl: "Děcka hrála dobře, opět byl vidět posun. V brance jsem měl nováčky, kteří sbírali zkušenosti a příště to bude zase o chlup lepší."

Sestava: G - Nováková Lucie, G - Šruc Šimon, H - Stloukal Petr, Kornhöfer Vojtěch, Schovancová Michaela, Šalek Václav, Tichý Vojtěch, Tejnorová Tereza, Houska David, Dvořáková Elen, Pecín Jan, Hák Hynek - C, Hembera Vojtěch, T - Beránek Jaroslav, Fencl Lukáš

Další šance uspět přijde 17. února, kdy pořádáme turnaj na Slovanu!!!