FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko doma za 6 bodů

Dobrým výkonem se doma prezentovalo áčko, které se ziskem 6 bodů dostalo na 3. pozici Regionální ligy a je na dostřel nejvyšším příčkám. Štírům jsme uštědřili teprve druhou porážku v sezóně a Chýnovu pro změnu "jedenáctku".

FK Slovan J.Hradec - FBC Štíři Č. Budějovice B 9:3 (1:0, 4:1, 4:2)
branky: 4. Marcel Šuranský, 17. Marcel Šuranský, 19. Jakub Tejnor, 20. Marcel Šuranský, 26. Jakub Florek, 37. Kryštof Ille, 38. Martin Novák, 44. Marcel Šuranský, 45. Martin Novák - 25. Martin Vacek, 42. Václav Bíca, 45. Dominik Vlček; rozhodčí: Libor Štěcha - Adam Hofhansl; vyloučení: 5:5; využití: 2:0; diváků: 98.

Hned první utkání dne přineslo šlágr kola mezi našimi borci a béčkem Štírů, které přijelo v početné a silné sestavě pro vítězství. Slovan byl však českobudějovickým více než vyrovnaným soupeřem. Gólový účet načal už ve 4. minutě po samostatné akci Marcel Šuranský, který byl pak i u dalších třech branek našeho souboru. Od začátku se hrál rychlý florbal vysoké kvality, plný fyzických soubojů, který prostě musel bavit. Svými zákroky nás držel Petr Toman a jeho spoluhráči ve druhé třetině stříleli jednu branku za druhou. A nebyly to žádné šmudly. Krásné rány k tyči, víka, pohotové dorážky. Štíři byli čím dál tím více nervózní a to se projevovalo na jejich hře, která se stala postupem času velmi nečistou.

První branku obdržel Petr Toman až v čase 24:58, kdy mu při hře 4 na 4 clonící hráč tečoval vystřelený balonek těsně nad nohu. Se mstou přispěchal za 24 sekund Jakub Florek, který obkroužil soupeřovu branku a z otočky poslal bílý projektil nechytatelně k tyči. 5:1 po dvou třetinách a pokračující napínavý zápas. Vyhecovaní Štíři dále tvrdili muziku a nutno dodat, že domácí jim nezůstali nic dlužni. Konečný počet vyloučených byl po pěti na obou stranách. Pochvalu si zaslouží i rozhodčí, kteří pouštěli hru tělem, ale naopak trestali nešetrné zákroky a oplácení.

Po šesté brance Slovanu, kterou zařídil Kryštof Ille společně s Jakub Tejnorem v 7. minutě třetí třetiny si Štíři vzali time-out, ale ten nepadl na úrodnou půdu, neboť po něm přišlo vyloučení z řad hostí a trest v podobě 7. branky Martina Nováka, který si samostatnou akcí vysloužil potlesk téměř stovky přítomných diváků v hale. V této chvíli nebylo o vítězi pochyb a bylo otázkou, jakým skóre krásný zápas skončí. Po několika šťouchanicích, dalších krásných brankách zazněla siréna a na ní skóre 9:3 pro domácí. Super výkon a 4 hvězdičky z 5.

TJ Sokol Chýnov - FK Slovan J.Hradec 5:11 (1:1, 2:5, 2:5)
branky: 10. Vojtěch Ingr, 16. Michal Janíček, 21. Marek Čeněk, 44. Jakub Kos, 45. Vojtěch Ingr - 5. Marcel Šuranský, 16. Marcel Šuranský, 21. Martin Novák, 22. Ondřej Stloukal, 25. Jakub Florek, 28. Marcel Šuranský, 34. Marcel Šuranský, 37. Filip Kopřiva, 42. Martin Novák, 42. Jakub Florek, 44. Michal Hřebíček; rozhodčí: Libor Štěcha - Adam Hofhansl; vyloučení: 4:1; využití: 0:2; diváků: 92.

Rozjetý tým měl v plánu získat další body i ve druhém zápase proti Chýnovu. Plán začal plnit v 5. minutě nezastavitelný Marcel Šuranský (4+0). Pak se na chvíli brankostroj zasekl, ačkoliv se téměř po většinu času hrálo na polovině soupeře a ten jen sporadicky vyrážel vstříc Josefu Filipovi. Z jedné takové akce vyrovnal Ingr a první třetina tak skončila smírně 1:1.

Po dvaceti sekundách druhé části se trefil opět M.Š., ale pak přišly dvě branky soupeře, který zužitkoval každou šanci, kterou měl. Agilní pohyb našich, chuť do hry, vyšší věkový průměr soupeře spolu s jeho úzkou soupiskou to byly faktory, které v následujících minutách obrátily obraz hry i skóre. Novák, Stlouka, Florek a Šuranský...a vedeme 6:3. Opět početná návštěva se dobře baví. Aby ne, ve třetí části přidáváme dalších 5 branek a v závěru už v poklidu dohráváme a z drobných nedůsledností ještě dvakrát Pepa Filip loví míček ze sítě. To však nekazí pocit z jeho dobrého výkonu a výhry 11:5.

Šest zápasů před koncem soutěže jsme na 3. místě s 29 body za Okříškami (31 bodů) a Štíry B (30 bodů), kteří však mají dva zápasy k dobru. Těmi disponují i písečtí Sokolové, kteří mají na 4. místě 26 bodů. Špice je tedy vyrovnaná a bude to boj do posledního zápasu. Další nás čekají až 17. března v Okříškách.