Příští zápas

SKP České Budějovice vs FK Slovan Jindřichův..

Datum a čas konání: 30.3.2019 09:00

Vítěznou šňůru uťali Štíři C

Poprvé po pěti utkáních a poprvé v roce 2019 prohráli muži B svůj zápas. V souboji 18. kola nestačili na lídra soutěže Štíry ČB C (4:7). Předtím si však v okresní bitvě vcelku lehce poradili s Centropen Dačice (6:2).

Dačice, na které se nám hraje dlouhodobě špatně, šly do vedení v 5. minutě díky spolupráci Bohuslava s Holečkem. Za deset vteřin však jejich spoluhráč zahrál rukou a nabídnutou výhodu přesilové hry po minutě využil Tejnor po pasu Fencla. Následující pětiminutovka patřila našim a přinesla hned tři góly - Hřebíček, Holický, Šmíd. Slovan kontroloval hru a na velkém hřišti nepříliš pohyblivého soupeř jasně přehrával. Do konce první třetiny na 2:4 snížil matador Černý. Obraz hry se přenesl i do prostřední části hry a byl to opět Slovan, který střílel branky. Nejprve agilní junior Kopřiva a po něm o něco méně agilní zkušený Šmíd. Stav 6:2, pohoda na našich holích a nečistá hra soupeře vydržely až do konce utkání, přičemž v poslední minutě došlo k několika blikancům v řadách Dačic, které začervenily zápis o utkání. A to i v našich řadách, které reagovaly na chování soupeřů.

Druhé utkání proti Štírům C (bývalé United ČB), kteří vedou naši soutěž, začalo vyrovnaně. Šance na obou stranách, leč bez využití. V 9. minutě přišel (další) trest pro mladíka Tejnora a Štíři jeho prohřešek potrestali vedoucí brankou. Za 24 sekud vyrovnal Hřebíček, a sice svým tolik typickým vytočením. Všem bylo na začátku utkání jasné, že je třeba pokrýt útok Doškář - Straka - Beránek, který je velezkušený a všechny branky střílí jak přes kopírák. Málo platné, v posledních minutách první třetiny dva fíky v Tomanově síti. Za stavu 1:3 pro Slovan Holický u od mantinelu posunul na střed na Šmída a ten z otočky prostřelil vše co mu stálo v cestě. To se psal čas 3:07 druhé části. Za minutu a půl sice kontroval Straka na 4:2 pro svůj tým, ale Sloval nadále hrál dobře a snažil se vyrovnat. Utkání se zlomilo v čase 21:14, kdy bylo nařízeno velice přísné trestné střílení, které Beránek proměnil, a také šestá branka v naší síti, která přišla za dalších 26 vteřin. Zbraně jsme sice nesložili, ale střelecká smůla, kdy tam nepadlo prostě nic, a rychlé protiútoky soupeře po hloupých ztrátách míčku naše plány na  změnu skóre hatily. Po sedmé brance Štírů se sice prosadili Kopřiva a Ille, ale na víc než na 4:7 to nestačilo.

Někteří by si měli nastudovat hru tělem a zjistit, co je a není vyložená šance...

I přes prohru je béčko na pěkném 4. místě bod před Strakonicemi. Do konce soutěžního ročníku zbývají 4 zápasy (9. a 30.3.).