FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Dorost opět bez porážky, mlži doma napůl

Třetí únorový víkend přinesl radost do našich řad. Dorostenci získali dalších 6 bodů a jsou neohroženými vládci 2. ligy. Mladší žáci na domácím turnaji rovněž vítězili a potěšili tak početné a hlučné publikum v ochozech Slovanu.

Začněme dorostem, kterému letošní sezóna vychází až moc hezky. Svěřenci Jiřího Prokýška vyhráli všech dosavadních 17 utkání a 4 kola před koncem soutěže jsou již jistým vítězem jihočeské skupiny 2. ligy. Na slavení ale ještě bude dost času.

"K nedělním zápasům proti druhé Kaplici a pátým Štírům B se vydala skupinka dvanácti statečných v čele s Vítkem Hovorkou, který kvůli absenci brankářů musel zakleknout v bráně Slovanu a počínal si více než dobře. Do zápasu s nepříjemným soupeřem jsme vstupovali s jasným cílem, a to pustit na naši branku co nejméně střel a naopak naše veškeré šance proměnit. To se podařilo a ve vyrovnaném utkání rozhodlo naše nasazení a odhodlání dokázat, že prozatimní výsledky nejsou náhodné a že i bez některých hráčů základní sestavy se dá hrát a vyhrát. Kaplici jsme porazili 5:3!

Druhý zápas s domacím týmem měl být, a vlastně až na třetí třetinu byl, jednoznačně v naší režii. Dokázali jsme proměňovat šance a soupeře přehrávat. V posledním dějství došlo k polevení z naší strany, a to i vzhledem k tomu, že někteří hráči nastoupili s menšími zdravotními problémy. Výsledek tedy vcelku jednoznačný, a to nám dokonce byl odepřen v zápise o utkání jeden gól, který vstřelil Jakub Píša 5 vteřin před koncem druhé části.

Do posledních 4 zápasů vstupujeme s jistým prvním místem a motivací vyhrát ligu bez ztráty bodu." (Jiří Prokýšek)

Neděle byla hracím dnem i pro mladší žáky, kteří si se soupeři dali dostaveníčko na Slovanu. V prvním utkání dne, kdy už sluneční paprsky pronikaly do tělocvičny, vyzvali naše naděje modré Štíry. Po dvou třetinách byl stav 1:1 a Slované hnáni bubnem a klaksonem z ochozů hráli jako o život. A jejich aktivita byla odměněna trojicí branek, která znamenala naše vedení 4:1. Soupeř ke dokázal snížit na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání už nedosáhl a tak se lavička mlžů radovala ze zaslouženého vítězství 4:3.

Ve druhém zápase proti zeleným Štírům nám utekla první třetina, kterou jsme prohráli 0:6. Lepší soupeř nám během dalších dvou třetin vstřelil ještě dalších šest branek oproti dvěma našim. Výsledek 2:12 tedy tentokrát takovou radost nepřinesl.

Stejně jako dorostence, čekají i mlže do konce sezóny ještě čtyři utkání a věříme, že si ještě nějaké vítězství připíší.