Příští zápas

Mistři!

Mistři!

MISTŘI! MISTŘI! MISTŘI!...tento pokřik zněl v neděli odpoledne útrobami sportovní haly, ve které naši dorostenci dokončili svou krasojízdu florbalovou sezónou.

V té ani jednou z 21 utkání nepoznali porážku a se 63 body jsou jasnými mistry 2. ligy dorostenců - skupiny 5 - Jižní Čechy. Při skóre 172:56 jsou i nejlépe bránícím týmem soutěže. V první desítce kanadského bodování se umístili Jakub Píša (51 b./35+16) a David Vettermann (42 b./15+27).

Nedělní výhry nad Táborem (6:1) a Milevskem B (3:0) se však nerodily lehce a hráči museli trpělivě bojovat až do konce a obě utkání rozhodli ve třetích třetinách. Obzvláště poslední utkání proti Milevsku, které sledovalo více než osm desítek diváků, bylo napínavé. Hrálo se sice většinou před soupeřovou brankou, ale hustý blok bránících hráčů Milevska a vynikajícího brankáře dokázal prostřelit až ve 36. minutě Filip Šimek. Pak se ještě prosadil Jakub Píša a nádhernou ranou Jaromír Žák a bylo hotovo. Největší pohár mohl ke svým majitelům. Před halou pak tým dostal od trenérů sprchu šampaňským jak můžete vidět ve fotogalerii sportovního fotografa Stanislava Hladíka.

Aktuálně je v jednání nadstavbový turnaj dvou nejlepších celků z Jihočeského kraje a dvou z kraje Vysočina, aby si úspěšné týmy mohly změřit síly se soupeři z partnerského kraje. No a jak to bude s první ligou? Uvidíme co nám přichystá ČF :-).