FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

FK Slovan J. Hradec vs 1. FbK Tábor

Datum a čas konání: 19.10.2019 09:00

Konec sezóny je tu!

Konec sezóny je tu!

Dnešním dnem (5.5.) dle kalendáře Českého florbalu oficiálně končí soutěžní sezóna 2018/2019. Pojďme si tedy krátce připomenout jak se našim ligovým družstvům dařilo.

Elévové
V Jihočeské lize elévů jsme měli dva týmy. Mladší a začínající hráčky a hráči startovali v týmu s přízviskem Benjamins a dohromady jsme měli na soupiskách 30 jmen. Oba týmy sehráli v soutěži s 22 týmy celkem 43 utkání ve kterých reprezentovali naše barvy. Poděkování za sezónu tedy patří nejen hráčům, ale také rodičům a trenérům, přičemž to největší Renému Vettermannovi, který se jakožto hlavní trenér kategorie rozhodl po této sezóně působení
v našem klubu ukončit - Rendo díky!

Mladší žáci
Více než dvě desítky mlžů se po hřištích proháněli v rámci Jihočeské ligy mladších žáků 5+1 pod vedením Jaroslava Beránka a jeho asistentů. Celkem sehráli 20 utkání na 10 turnajích. Ani v této soutěži se výsledky příliš neřeší, ale bylo zřejmé, že se naši v konkurenci ostatních týmů neztratí. 

Starší žáci
Tým startoval v osmičlenné skupině B Jihočeské ligy a po většinu sezóny se držel v první polovině tabulky. Dlouho to vypadalo, že bychom mohli obsadit 3. místo, které by znamenalo možnost bojovat o účast na MČR. Sen se bohužel začal rozplývat koncem února, kdy jsme na turnaji v Milevsku získali pouze bod a následně jsme z Budějovic přijeli bez bodu úplně. Finální zisk 31 bodů nám určil 5. místo. 

Dorostenci
Jedna velká radost. Unikátní sezóna našeho dorostu, který vyhrál všech 21 utkání a se ziskem 63 bodů slavil titul je velkým jindřichohradeckým příslibem do budoucna, co se florbalu týče. První porážka 4:6 (Hippos Žďár n.S.) přišla až v nadstavbovém turnaji, ve kterém jsme měřili síly s týmy z Vysočiny. V TOP 5 kanadského bodování máme tři jména a v TOP 20 dokonce šest. Velká část borců přechází do juniorky a odtud je už jen krok do seniorské kategorie.

Junioři
Kmenových juniorů bylo tolik, že bychom je napočítali na rukou vysloužilého piráta, ale ve spolupráci s dorostem se této kategorii podařilo získat fantastické druhé místo v 2. lize juniorů - skupina 5 - Jižní Čechy. Tuto i doroteneckou kategorii trenérsky vedl Jiří Prokýšek s asistentem Ondřejem Buštou a za zisk dvou medailových umístění jim patří velký dík.

Muži B
Mohlo by se zdát, že je béčko odkladištěm vyhaslých hvězd a nenaplněných talentů, ale i přes mnohé nesportovní pohyby tým mužské zálohy konkuroval i mnohem mladším a nadějnějším týmům, které hrály Jihočeskou ligu mužů. Co není v rychlosti, je v hlavě a tak i přesto, že před Vánoci byl tým na sestup, po Novém roce se dostal do laufu a i díky podpoře áčkářů a juniorů se podařilo urvat šesté místo, které se počítá!

Muži A
Elitní tým nezačal sezónu příliš dobře a kdejaký škarohlíd viděl tým jen uprostřed tabulky. Ve vyrovnané soutěži si však početná soupiska pomalu klestila cestu k vrcholu a k titulu v Regionální lize chybělo málo. Ve chvíli, kdy už jsme to neměli ve svých rukách, chybělo 38 sekund k remíze Písku s FA Č.B., která by nám při následném zisku 6 bodů ve Žďáru přinesla stejně bodů jako měl Písek a ve vzájemných utkáních jsme byli lepší. Nicméně, každý by jistě našel i jiný další moment, kdy mohl tým přidat a některé další utkání v sezóně urvat. Takhle je to "jen" druhé místo, které je i tak fantastické a docela dobře může znamenat kýžený postup do Divize. Podobně jako u elévů, i v této kategorii budeme pravděpodobně v příští sezóně postrádat lodivoda Pepu Stloukala, který se rozhodl florbal na chvíli opustit. Díky Pepo!

Jeden titul, dvě druhá místa, k tomu páté a šesté...to je úspěšná sezóna s velkým S!

No a jak to bude dál? Počkejte si. Ale jen chvíli, ročník 2019/2020 se začné péct už za pár dnů!

Diskuze

Tabulka

1. FbC Strakonice 3 28:10 9
2. FbC Písek 3 30:20 9
3. FBŠ Slavia Fat Pipe.. 3 25:16 6
4. FK Slovan J. Hradec 3 25:17 6
5. Florbalová škola.. 2 9:5 6
6. 1. FbK Tábor 3 22:20 3
7. Olymp Florbal 2 12:13 3
8. FBC Rokycany 3 15:21 3
9. FbŠ Bohemians B 3 15:23 3
10. FBC Štíři České.. 3 17:26 3
11. SK Jiskra Domažlice 3 8:19 0
12. FA SEPTA.CZ České.. 3 16:32 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Slovan J. Hradec
FBC Rokycany
4:6
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 23410
Posledních 30 dnů: 1611 | Posledních 7 dnů: 417 | Poslední den: 94

© 2019 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne