FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

Konec sezóny je tu!

Konec sezóny je tu!

Dnešním dnem (5.5.) dle kalendáře Českého florbalu oficiálně končí soutěžní sezóna 2018/2019. Pojďme si tedy krátce připomenout jak se našim ligovým družstvům dařilo.

Elévové
V Jihočeské lize elévů jsme měli dva týmy. Mladší a začínající hráčky a hráči startovali v týmu s přízviskem Benjamins a dohromady jsme měli na soupiskách 30 jmen. Oba týmy sehráli v soutěži s 22 týmy celkem 43 utkání ve kterých reprezentovali naše barvy. Poděkování za sezónu tedy patří nejen hráčům, ale také rodičům a trenérům, přičemž to největší Renému Vettermannovi, který se jakožto hlavní trenér kategorie rozhodl po této sezóně působení
v našem klubu ukončit - Rendo díky!

Mladší žáci
Více než dvě desítky mlžů se po hřištích proháněli v rámci Jihočeské ligy mladších žáků 5+1 pod vedením Jaroslava Beránka a jeho asistentů. Celkem sehráli 20 utkání na 10 turnajích. Ani v této soutěži se výsledky příliš neřeší, ale bylo zřejmé, že se naši v konkurenci ostatních týmů neztratí. 

Starší žáci
Tým startoval v osmičlenné skupině B Jihočeské ligy a po většinu sezóny se držel v první polovině tabulky. Dlouho to vypadalo, že bychom mohli obsadit 3. místo, které by znamenalo možnost bojovat o účast na MČR. Sen se bohužel začal rozplývat koncem února, kdy jsme na turnaji v Milevsku získali pouze bod a následně jsme z Budějovic přijeli bez bodu úplně. Finální zisk 31 bodů nám určil 5. místo. 

Dorostenci
Jedna velká radost. Unikátní sezóna našeho dorostu, který vyhrál všech 21 utkání a se ziskem 63 bodů slavil titul je velkým jindřichohradeckým příslibem do budoucna, co se florbalu týče. První porážka 4:6 (Hippos Žďár n.S.) přišla až v nadstavbovém turnaji, ve kterém jsme měřili síly s týmy z Vysočiny. V TOP 5 kanadského bodování máme tři jména a v TOP 20 dokonce šest. Velká část borců přechází do juniorky a odtud je už jen krok do seniorské kategorie.

Junioři
Kmenových juniorů bylo tolik, že bychom je napočítali na rukou vysloužilého piráta, ale ve spolupráci s dorostem se této kategorii podařilo získat fantastické druhé místo v 2. lize juniorů - skupina 5 - Jižní Čechy. Tuto i doroteneckou kategorii trenérsky vedl Jiří Prokýšek s asistentem Ondřejem Buštou a za zisk dvou medailových umístění jim patří velký dík.

Muži B
Mohlo by se zdát, že je béčko odkladištěm vyhaslých hvězd a nenaplněných talentů, ale i přes mnohé nesportovní pohyby tým mužské zálohy konkuroval i mnohem mladším a nadějnějším týmům, které hrály Jihočeskou ligu mužů. Co není v rychlosti, je v hlavě a tak i přesto, že před Vánoci byl tým na sestup, po Novém roce se dostal do laufu a i díky podpoře áčkářů a juniorů se podařilo urvat šesté místo, které se počítá!

Muži A
Elitní tým nezačal sezónu příliš dobře a kdejaký škarohlíd viděl tým jen uprostřed tabulky. Ve vyrovnané soutěži si však početná soupiska pomalu klestila cestu k vrcholu a k titulu v Regionální lize chybělo málo. Ve chvíli, kdy už jsme to neměli ve svých rukách, chybělo 38 sekund k remíze Písku s FA Č.B., která by nám při následném zisku 6 bodů ve Žďáru přinesla stejně bodů jako měl Písek a ve vzájemných utkáních jsme byli lepší. Nicméně, každý by jistě našel i jiný další moment, kdy mohl tým přidat a některé další utkání v sezóně urvat. Takhle je to "jen" druhé místo, které je i tak fantastické a docela dobře může znamenat kýžený postup do Divize. Podobně jako u elévů, i v této kategorii budeme pravděpodobně v příští sezóně postrádat lodivoda Pepu Stloukala, který se rozhodl florbal na chvíli opustit. Díky Pepo!

Jeden titul, dvě druhá místa, k tomu páté a šesté...to je úspěšná sezóna s velkým S!

No a jak to bude dál? Počkejte si. Ale jen chvíli, ročník 2019/2020 se začné péct už za pár dnů!

Diskuze

Tabulka

1. TJ Centropen Dačice 4 26:11 12
2. Sklo Bohemia Světlá.. 4 29:14 9
3. FK Slovan Jindřichův.. 4 31:28 7
4. Spartak Pelhřimov 2 12:3 6
5. TYGŘICE MLADÝCH NADĚJÍ 2 12:10 3
6. FA SEPTA.CZ České.. 2 9:10 3
7. FbC Písek 2 17:20 1
8. FBC Štíři České.. 2 4:8 0
9. SK Jihlava - Žďár nad.. 2 3:10 0
10. Banes Florbal Soběslav 4 7:36 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Slovan Jindřichův Hradec
FbC Písek
13:13
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 29947
Posledních 30 dnů: 1354 | Posledních 7 dnů: 320 | Poslední den: 42

© 2020 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne