FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Sezóna třináctá 2019/2020

Sezóna třináctá 2019/2020

Minulý pátek 31.5. ve 23:59 se uzavřel systém přihlášek do sezóny 2019/2020, která bude 13. v historii klubu. Jde do ní 10 družstev v 8 kategoriích. Jaké to jsou a co ještě nás v soutěžním mezidobí všechno čeká?

Přípravka

Nejmenší z nejmenších budou letos hrát organizovanou soutěž - Jihočeskou ligu přípravek. Okusí tak atmosféru soutěžních klání a změří síly s mnoha týmy napříč regionem. Jedním z důvodů je i nutnost mít přihlášenu tuto kategorii pro možnost hrát nejvyšší soutěže dorostenců a juniorů. Až bude soutěž rozlosována, bude svolána schůzka rodičů, kde bude sdělena organizace sezóny.

 

Elévové

V kategorii elévů budou v Jihočeské lize startovat dva týmy - unga a gammal. Nebo-li staří a mladí, jak si přál odlišit družstva nový lodivod elévů Jakub Šmíd, který převzal žezlo po René Vettermannovi. Tomu za klub děkujeme za jeho práci a přínos pro jindřichohradecký florbal a věříme, že nám i nadále zachová přízeň.

 

Mladší žáci

Do Jihočeské ligy mladších žáků bylo přihlášeno jedno družstvo, které povede, stejně tak jako v loňské sezóně, Jarda "Bery" Beránek.

 

Starší žáci

Liga starších žáků - skupina 5, toť název regionální soutěže pro tuto kategorii, kterou také povede stejný trenér, a to Jakub Šmíd, který se bude snažit vylepšit konečné umístění z uplynulého ročníku.

 

Dorostenci

Mistři z Hradce byli přihlášeni do nejvyšší 1. ligy dorostenců, která se jednak rozšiřuje a jednak se do ní mohou přihlásit týmy splňující stanovené podmínky. Proto klub neváhal a tuto soutěž přihlásil! Věříme, že nebudeme do počtu!

 

Junioři

Do týmu, který se v minulých sezónách držel co do počtu hráčů velmi na hraně, nyní přichází značná část "bývalých" dorostenců, proto je zde velký herní potenciál. Jelikož i v této kategorii dochází ke změně herního systému, bylo naše družstvo přihlášeno do otevřené kvalifikace o KB ligu, nebo chcete-li extraligu, juniorů. Do té postoupí 12 nejlepších v ČR, zbylé týmy budou hrát 1. ligu, která bude dle našeho názoru rovněž velmi kvalitní soutěží.

 

Dorostenci a junioři tedy budou hrát prestižní celostátní soutěže a vkládají se tedy do nich velké naděje. Trenérem obou mančaftů bude Jirka

Prokýšek.

 

Muži B

Béčko bude startovat v Jihočeské lize mužů stejně jako tomu bylo v uplynulé sezóně. Při troše snahy mohou staré pušky uhrát i bednu.

 

Muži A

Áčko jako druhý tým Regionální ligy přímo do celostání Divize mužů nepostoupilo, ale díky rozšíření počtu účastníků se do této soutěže po dvou letech absence opět vrátí! Hlavním trenérem zůstane Josef Stloukal, kterému však pomůže vznikající početný tým asistentů. Muži jsou přihlášeni i do poháru ČP, jehož první kolo se odehraje poslední prázdninový víkend.

 

Ženy

Po roční absenci se do kolotoče soutěží ČF vrací i tým žen, který povede Jaroslav Beránek. Družstvo tvoří jádro bývalých hráček ze sezóny 17/18 a druhou část pak nové tváře z náboru, což je potěšující. I ženy se představí v 1. kole poháru ČP, kde tak vyzkouší své šance na umístění ve 2. lize žen - sk. 5.

 

V sezóně tedy budeme mít o dva týmy navíc, tři budou hrát celostátní soutěže, což s sebou přinese velkou finanční i organizační zátěž pro klub, ale věříme, že společně vše zvládneme a Slovan se vrátí zpět na florbalové výsluní. S tím je spojeno i "full-time" angažování Jakuba Šmída, který se od 1. 9. 2019 stane plně profesionálním manažerem klubu a trenérem dvou kategorií. Jeho agenda bude včas oznámena. Vrcholí přípravy na 8. celoklubové soustředění a nejedna kategorie se chystá na letní turnaj (Pohár královského města Písku - mladší žáci, Orel cup - ženy, Prague Games - dorostenci). Také rozjíždíme akci "teplákovky" a definujeme vizi oddílu, abychom všichni věděli kam směřujeme.

 

FKS!

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 31945
Posledních 30 dnů: 416 | Posledních 7 dnů: 79 | Poslední den: 7

© 2020 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne