FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

Soutěže nové sezóny jsou rozlosovány

Soutěže nové sezóny jsou rozlosovány

V měsíci červnu se zástupci klubu zúčastnili dvou losovacích aktivů. Nejprve celostátního 16. 6. v Brně a následně i regionálního, který se konal 21. 6. v Čížkově u Pelhřimova. V moravské metropoli se losovaly tři soutěže, v Čížkově zbylých šest.

Brněnské losování se týkalo mužů A (Divize C), juniorů (kvalifikace o KB ligu juniorů) a dorostenců (1. liga - skupina D). Divize bude hrána modelem jeden zápas v jednom dni, a to v několika modifikacích. Nejčastěji se bude hrát jeden den doma a druhý den bude výjezd k soupeři nebo naopak. Méně častější je varianta pouze jeden zápas během víkendu, a to buď doma nebo venku. V našem případě bude i jeden víkend, kdy odehrajeme obě utkání doma (leden 2020). Vzhledem k rozmístění soupeřů se cestování nezdá být tak hrozivé, ale nastane i situace, kdy v sobotu pojede tým do Rokycan a v neděli bude hrát doma. 

Junioři prozatím znají pouze soupeře do zářijové kvalifikace o KB ligu (extraligu) juniorů, do které se přihlásilo 30 týmů z celé republiky. My startujeme ve skupině D spolu s Florbal Chodov, Florbal Ústí nad Labem a Došwich Milevsko. Začínáme 14. a 15. 9. doma, kdy přivítáme Ústí a Chodov. Další víkend soupeřům návštěvu oplatíme (výjezd Praha + Ústí) a během posledního zářijového víkendu pojedeme do Milevska a den poté Milevsko k nám. Do KB ligy postoupí vítězové osmi skupin (A-H) a týmy na druhých místech se utkají v dalším kole kvalifikace o zbylá 4 místa. Zbylých 18 týmů se rozdělí na skupiny Západ a Východ pro 1. ligu. Další soupeře a termíny domácích utkání tak v tuto chvíli neznáme. 

Dorostenci byli geograficky zařazeni do prvoligové skupiny D, kde jsou týmy z Vysočiny a dalších moravských krajů. Cestovat tedy budeme převážně na východ země. Soutěž se hraje košovým systémem a my známe termíny turnajů a místa konání, ale neznáme soupeře. Vždy se v jeden termín konají dva turnaje na různých místech a Slovan pojede na to či ono místo dle výsledků z předchozího turnaje. Úvodní dva turnaje jsou jasné a (dvě košová kola) zavanou nás do Ústí nad Orlicí (14./15. 9 a 28./29. 9.) a dále už se bude podle výsledků rozhodovat, zda pojedeme do Žďára nad Sázavou nebo Jihlavy. 

To je co do celostátních soutěží všechno a teď se podíváme na regionální. 

Muži B i ženy hrají svá utkání klasicky turnajově, tak jak to důvěrně známe. Každé družstvo uspořádá během sezóny dvě domácí akce. Stejně tak po dvou domácích turnajích uspořádají starší a mladší žáci. Ti hrají své soutěže rovněž košově, a tedy známe termíny, ale neznáme místa konání a soupeře. Vše bude živým organismem a bude nutné se mu přizpůsobit. 

Elévové unga a gammal (mladý a starší ve švédštině) uspořádají dohromady čtyři domácí turnaje a jejich soupeři budou po přiřazení z Ligové komise znamí pro celou sezónu. Stejně tak tomu bude u přípravky, která z 10 turnajů v sezóně bude pořádat dva.

V současné době mají oddíly do 20. 7. čas vyjednat si termíny v halách a případně spolu s dalšími oddíly upravit termíny jednotlivých utkání a turnajů. Může a zcela jistě dojde k úpravám, proto komplexní "jízdní řád" dáme k dispozici v druhé polovině léta. 

Zapomenout nesmíme na pohárovou soutěž - Pohár České pojišťovny, ve kterém budou startovat muži i ženy. Zatímco muži pojedou o posledním prázdninovém víkendu do Litomyšle, ženy zamíří ve stejném termínu do Jihlavy. 

No, bude to jízda. Těšíte se? :-)

Diskuze

Tabulka

1. TJ Centropen Dačice 4 26:11 12
2. Sklo Bohemia Světlá.. 4 29:14 9
3. FK Slovan Jindřichův.. 4 31:28 7
4. Spartak Pelhřimov 2 12:3 6
5. TYGŘICE MLADÝCH NADĚJÍ 2 12:10 3
6. FA SEPTA.CZ České.. 2 9:10 3
7. FbC Písek 2 17:20 1
8. FBC Štíři České.. 2 4:8 0
9. SK Jihlava - Žďár nad.. 2 3:10 0
10. Banes Florbal Soběslav 4 7:36 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Slovan Jindřichův Hradec
FbC Písek
13:13
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 29947
Posledních 30 dnů: 1354 | Posledních 7 dnů: 320 | Poslední den: 42

© 2020 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne