FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Rozhovor s Jiřím Holickým

Rozhovor s Jiřím Holickým

Okurková sezóna ve florbalových vodách ještě bude nějakou chvíli trvat, a proto Vám na zpestření přinášíme rozhovor se sekretářem oddílu Jiřím Holickým.

Ahoj Jirko, třináctá sezóna se rychle blíží, jaké cíle do sezóny vyhlížíš jako předseda klubu?
Ahoj, cíle bych rozdělil na herní a organizační. U těch herních je budeme dávat dohromady s trenéry a v každé kategorii budou jiné. A u těch organizačních budeme chtít zase o něco víc stabilizovat klub po organizační stránce, a hlavně dobře rozjet spolupráci s Jakubem Šmídem, který bude od 1. září klubovým pracovníkem na plný úvazek – manažerem oddílu.

Letos budeme mít poprvé v historii hned tři týmy v celostátních soutěžích, je to důležitý bod pro rozvoj klubu?
Samozřejmě. Máme nyní možnost nabídnout talentovaným hráčům kvalitnější soutěže a získat je tak do svých řad. U dorostenců se žádná jiná vyšší soutěž nehraje, v juniorce se budeme bít o extraligu a Divize má také svou kvalitu, ačkoliv osobně si myslím, že Slovan by měl v budoucnu hrát minimálně Národní ligu. Co se týče složení letošní Divize C, tak soupeři jsou dle papírových předpokladů kvalitativně tak půl napůl. Důležité bude, jak se hráči, trenéři a realizační týmy k soutěžím postaví.

Po roce jsme opět přihlásili tým žen, jak se díváš na toto „znovuzrození“ ženského florbalu u Vajgaru?
Samozřejmě jsem rád, že se holky daly opět dohromady, že se v týmu objevily nové tváře a že se otěží ujal Jarda Beránek. Snad už nás nepotká výpadek jako v minulé sezóně a nezůstane pouze u seniorského družstva v ženské struktuře a otevřou se v budoucnu např. dorostenky, žákyně apod.

Klub se rozhodl poprvé uspořádat draft, co očekáváš od tohoto projektu?
Popravdě nevím co očekávat. S projektem přišli trenéři Jakub Šmíd a Jirka Prokýšek, takže je to otázka spíš na ně. Myslím si ale, že by draft měl jinou formou oslovit případné zájemce o náš klub, kteří z různých důvodů nepřišli sami nebo nevěděli o startu našich družstev v celostátních soutěžích.

V čem vidíš největší sílu našeho oddílu?
V historii a v dobrém jméně našeho oddílu mezi laickou i odbornou (florbalovou) veřejností. Na stejné úrovni s tím je pak kvalita s jakou to děláme a dělat chceme. Vše se ale musí rozvíjet, práce je mnoho.

Máš v hlavě nějaké dlouhodobé cíle, kam by se měl klub rozvíjet a čeho by si rád, aby Slovan do budoucna dosáhl?
V hlavě toho mám spoustu, ale sám nic nezmůžu :-). Navíc nic nejde tak rychle jak by si člověk přál. Ale nyní tvoříme vizi oddílu s názvem Slovan 2030, kde bude specifikováno, kam a jak by se měl klub ubírat. Samozřejmě chceme být zdravý oddíl s týmy, které hrají ty nejvyšší možné soutěže.

Na závěr nám prosím ještě popiš, v čem přesně spočívá tvá funkce Předseda oddílu a co vše máš na starosti?
Vezmu to opačně. Nedělám věci, které mají na starosti trenéři a moji kolegové z VV Jana, Jan a Martin, jinak jsem tu pro všechno.

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 31945
Posledních 30 dnů: 416 | Posledních 7 dnů: 79 | Poslední den: 7

© 2020 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne