Příští zápas

FK Slovan J. Hradec vs 1. FbK Tábor

Datum a čas konání: 19.10.2019 09:00

První hrací víkend je za námi!

Tři celostátní soutěže, šest zápasů a čtyři výhry. Tak by se dal krátce shrnout dlouho očekávaný start nové ligové sezóny. A-tým vstoupil do Divize nejlépe jak mohl, junioři po těžkém úvodním zápase s Ústím nad Labem dokázali v neděli přehrát Milevsko a dorostenci rovněž nezůstali v České Třebové bez bodů.

Muži A
FK Slovan J.H. vs. FA SEPTA.CZ Č. Budějovice 13:7
Hned úvodní zápas Divize C nám přinesl domácí derby s regionálním rivalem z Českých Budějovic. Ve vyhroceném utkání si soupeř brzy vybudoval dvoubrankové vedení, ovšem již od poloviny první třetiny to byl Slovan, který střílel góly, otočil zápas a průběžné vedení si udržel až do konce zápasu. Důležité utkání bohaté na branky i vyloučení tak tým ve žlutých dresech zvládl.

Olymp Florbal vs. FK Slovan J. Hradec 4:8
V neděli vyrazil mužský tým do Prahy, kde se utkal s Olympem Florbal. Hned v úvodním dějství jsme si díky velkému nasazení a kvalitní rozehrávce, která dělala soupeři problémy vybudovali náskok o tři góly. Ve druhé třetině soupeř změnil taktiku a Slovan měl s touto skutečností problémy. Na začátku třetí části tak bylo skóre utkání již jen o gól - 5:4 pro nás. V těchto těžkých chvíli nás výborně podržel gólman Petr Toman. Závěr utkání patřil opět florbalistům od Vajgaru, kteří přidali ještě tři přesné zásahy a mohli se tak radovat z druhého vítězství za víkend. Velmi důležitý byl krásně trefený „vykíř“ od Ondřeje Stloukala na 6:4 z našeho pohledu. Důležitým strůjcem tohoto vítězství byl navrátilec Jan Procházka, který podal velmi kvalitní výkon.

Junioři
FK Slovan J. Hradec vs. Florbal Ústí 2:26
Hned v úvodním zápase kvalifikace o KB ligu nám soupeř udělil lekci v podobě vysokého brankového přídělu. Je potřeba sportovně uznat kvality soupeře a vrhnout se do další práce. Nicméně kdo ví, jak by vypadal výsledek, kdyby byli k dispozici někteří další hráči základní sestavy, kteří chyběli, a také kdyby se občas štěstí přiklonilo na naši stranu. Tu ukopnutý míček v rozhodující chvíli, tu metr ztráty na balonek, tu špatný odraz.

FK Slovan J. Hradec vs. FBC Došwich Milevsko 5:4
V nedělním zápase junioři chtěli napravit nepovedený výsledek z úvodního zápasu. V úvodní části se hrálo bez branek. První trefa zápasu padla až v úvodu druhé části z hole soupeře. Během druhé třetiny padli ještě další tři góly, avšak jen jeden v náš prospěch, a tak se šlo do závěrečné třetiny za stavu 3:1 ve prospěch Milevska. Třetí dějství si budou všichni přítomní nějakou chvíli ještě pamatovat. Nejprve v čase 56:21 snížil hostující Václav Křenek na rozdíl jediné branky, hned poté v čase 56:36 dokázal srovnat skóre na 3:3 Martin Novák. Psal se čas 58:11 a Milevsko šlo znovu do vedení a v tuto chvíli to nevypadalo se Slovanem dobře. Přišla poslední minuta a v městské sportovní hale se udál neskutečný závěr zápasu, ve kterém sehrál hlavní roli kapitán týmu Jakub Jindra. Nejprve v čase 59:19 srovnal na 4:4 a za dalších 26 vteřin dokončil obrat gólem na 5:4! Týmový výkon a zápas jako z partesu, to byl mač s Milevskem, které se domu vracelo zklamané.

Dorostenci
Dorostenci doplněni z poloviny staršími žáky vyrazili v sobotu na úvodní zápasy 1. ligy dorostenců do České Třebové.

Snipers Třebíč vs. FK Slovan J. Hradec 4:8
Zhruba do poloviny zápasu se hrál vyrovnaný duel a po necelých šestnácti minutách bylo skóre vyrovnané 2:2. Přibližně od toho okamžiku převzal Slovan otěže zápasu pevně do svých rukou a postupně začal navyšovat své vedení. Do konce utkání už nepovolil soupeři větší odpor a zvítězil na Snipery 8:4!

FK Slovan J. Hradec vs. TJ Laufen Znojmo 1:17
Ve druhém utkání dne dorost jasně nestačil na kvalitního soupeře ze Znojma a výsledek je tak plně vypovídající dění na hřišti.

Za dva týdny uvidíme, jaké bude naše umístění pro další dvě kola, respektive do jakého koše se díky výsledkům dostaneme.