Příští zápas

FBC Rytíři Frymburk vs FK Slovan Jindřichův..

Datum a čas konání: 27.10.2019 09:00

Béčko veze ze Sezimova Ústí jeden bod

V sobotu odehrála mužská záloha svůj první letošní turnaj v rámci Jihočeské ligy. V Sezimově Ústí se béčko utkalo s Dačicemi (3:3) a Táborem (6:8). Z prvního výjezdu tak vezeme jeden bodík.

Ve žlutých dresech se představilo 13 borců, tedy tři kompletní útoky a dvě obrany, kterým kryl záda David Tetiva. Na florbalová kolbiště se vrátili Jan Šramhauser a Jakub Florek, na zkušenou jel i junior Jaromír Žák. Ačkoliv první střela na bránu skončila v naší síti, nebyl důvod k panice, neboť všem Slovanům je jasné, že tento jev se čas od času v našem oddíle stane :-). Netrvalo to dlouho a ve 4. minutě srovnal Jan Holoubek, který dal tušit, že načíná další střeleckou sezónu. Agilní Kubek však do konce první třetiny zvýšil na 2:1 pro svůj tým. Naše hra si pomalu sedala, protože tréninkové a herní manko je neoddiskutovatelné, leč je zmírňováno zkušenostmi hráčů v sestavě. Ve druhé části padla pouze jedna branka, a to z hole Jakuba Pavláta, 2:2. Ovar se jal slavit branku i ve třetí části, kdy po přihrávce Jakuba Mrkvičky zvýšil na 3:2. Čas plynul a místo tlaku a další kýžené branky však přišlo vyrovnání, kdy nepokryté duo Kubek-Černý srovnalo na 3:3. Bod dobrý, ale vzhledem k zápasu, počtu šancí a počtu hráčů soupeře (6+1) jsme čekali více.

Gólově bohatší bylo druhé utkání proti Táboru, za nějž nastoupili dva divizní hráči. První třetina se nám vůbec nepovedla a prohráli jsme ji 1:5. Kde kdo si myslel, že je po zápase. Vteřinu před koncem první třetiny zahrál obránce soupeře vcelku zbytečně vysokou holí a nabídl tak zkraje druhé části výhodu přesilové hry našemu týmu. Tu za 20 sekund využil po nahrávce Mrkvičky Holický. Za necelé dvě minuty opět zaúřadoval Jan Holoubek a bylo to 3:5. Po dvou ubráněných oslabeních (Holoubek - držení, Šmíd - blokování hole) přiblížil Slovan vyrování Jakub Mrkvička, který snižil na 4:5. Už už to vypadalo, že vyrovnání přijde a Hradec vstane z mrtvých, ale chyba ve 29. minutě znamenala opětovné vedení Tábora 6:4. Totožná situace se opakovala ve třetí třetině. Po obdržené brance na 4:7 se probudil i Roman Aster a po následném time-outu také podruhé Jan Holoubek. 6:7 a tři a půl minuty do konce zápasu. Buď anebo, buď dáš nebo dostaneš...tentokrát jsme dostali. V čase 43:29 Vodrážka pečetil vítězství svého celku 8:6.

Bodový účet bude moci béčko vylepšit za tři týdny ve Strakonicích, kde se utká s Rytíři z Frymburku a Sokolem Vodňany.