Příští zápas

FK Slovan J. Hradec vs 1. FbK Tábor

Datum a čas konání: 19.10.2019 09:00

Muži A se z Písku vrátili bez bodu

Áčko vyrazilo v neděli do Písku, kde sehrálo čtvrté kolo divize. Po třetinách 2:1, 0:0 a 4:3 jsme se bohužel vraceli domů bez bodu.

Slované nevstoupili do zápasu úplně ideálně. Čehož soupeř využil a v rozmezí desáté až čtrtnácté minuty odskočil do vedení 2:0. Postupně zlepšující se Slovan ovšem dokázal v čase 19:57 snížit z hole Jakuba Tejnora a do šaten se tak odcházelo za stavu 2:1 pro domácí Písek.

Zlepšený výkon byl na hřišti znát a Slovan ve druhé části přestřílel soupeře poměrem 16:8, bohužel se však nepovedlo překonat gólmana soupeře a tak druhá třetina skončila 0:0.

Do třetí části hry šel Slovan s jasným cílem, srovnat gólový účet a následně přetavit skóre na svou stranu. Již v čase 42:55 došlo ke kýženému srovnání, když se prosadil Jan Procházka. Bohužel za minutu a pět vteřin šel Písek opět do jednogólového vedení,přesně mířil Michael Kučera. Vedení Písku netrvalo dlouho. Běžela šestá minuta poslední třetiny a na 3:3 srovnal Ondřej Šimek. Hra se tou dobou přelévala ze strany na stranu. V čase 47:20 se ujala dalekonosná střela Filipa Trkovského a domácí šli opět do vedení. Minutu a půl po čtvrté brance domácích následovala velmi kuriózní situace. Hráč Písku zahrál holí nad pasem, odložené vyloučení pro Hradec, rozhodčí omylem ponechal výhodu Písku a ten střílí gól. Následuje time hostů, po kterém rozhodčí vysvětluje kapitánům svůj omyl, odvolává gól a následuje přesilovka hostů. Nabídnutou možnost v podobě přesilovky využil Jan Procházka a stav utkání byl opět vyrovaný. Ani tentokrát nevydržel remízový stav nikterak dlouho. Za dvě a půl minuty šli hráči Písku opět do vedení zásluhou Michala Cigánka. Za další půl minutu bylo pro Slovan ještě hůře. Na trestou lavici usedl Kryštof Ille za nesportovní chování. Oslabení se povedlo Slovanu ubránit a mohl se tak zase vrhnout do útoku. Střelcům našeho týmu ne a ne to tam padnout. Ve chvíli kdy se Slovan nadechoval k ještě většímu závěrečnému tlaku přišla další rána, Písek odskočil do vedení 6:4. Ani závěrečná hra bez gólmana už gól nepřinesla a Slované tak z Písku nevezou ani bod.

Komentář k utkání Jana Cihláře: První třetinu zápasu zvládl lépe domácí tým a zaslouženě ji vyhrál 2:1. Zápas rozhodla druhá třetina, kdy jsme přejímali otěže zápasu, avšak k naší smůle jsme nedokázali protlačit míček za domácího brankáře, přitom jsme soupeře jasně přestříleli. V poslední třetině se hra otevřela, i přes to si ale Písek dokázal udržet náskok. Do dalšího zápasu máme tedy co napravovat.

Komentář trenéra FbC Písek:  Čekali jsme velmi těžké utkání a to se potvrdilo. První dvě třetiny jsme se nemohli dostat do tempa, ale ve třetí třetině jsme zrychlili a dokázali se gólově odpoutat od soupeře. Dneska excelentní výkon Vlasty Dvořáka a tým prokázal sílu, když i po neuznaném gólu a následném obdrženém jsme dokázali zápas získat zpět na naši stranu.Děkujeme soupeři za férové utkání a přeji šťastnou cestu domu.

Komentář trenéra FK Slovan J. Hradec: Vyrovnaný zápas ve vysokém tempu. Děkujeme soupeři za férové utkání. Těšíme se na odvetu.

Další utkání odehraje A-tým na půdě FbŠ Boheminas B v neděli 20. října od 17:00.