FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

A-tým vytěžil z víkendu 3 body

A-tým vyhrál v sobotu v Rokycanech 6:3 a v neděli pohrál ve Vánočním derby 3:9 s Pískem.

FBC Rokycan vs FK Slovan J. Hradec - 3:6

Branky: 17. Martin Fiala, 19. Martin Fiala, 55. Jakub Svejkovský - 22. Jakub Tejnor, 29. Jan Procházka, 30. Ondřej Šimek, 31. Karel Matějka, 42. Jakub Tejnor, 59. Jakub Tejnor

Počet Střel: 21:29

Počet diváků: 21

Hráč utkání hosté: Jakub Tejnor

Hráč utkání domácí: Michal Fiala

Průběh utkání:

Lehce po poledni vyrazila skupina dvanácti hradeckých hráčů na krušnou a dlouhou cestu do Rokycan. Samozřejmostí byl i věrný člen Ultras s bubnem.

V první třetině jsme nemohli najít recept na obranné postavení soupeře a jen velice těžko jsme se dostávali do gólových šancí. A když už se tak stalo, vylámali jsme si zuby na domácím brankáři, který předvedl pár skvělých zákroků. Vrcholem bylo, když zkraje 16. minuty míček poskakoval po brankové čáře, ale v tu chvíli zastoupili brankáře obránci domácí a balónek z brankoveho prostoru odpálili. Rokycanští poté zužitkovali dobrou práci v našem předbrankovém prostoru, poprvé měl brankář Toman zakrytý výhled, posléze to byla pohledná kombinace do prázdné branky. Na časomíře po první periodě tedy svítil stav 2:0 pro domácí Rokycany.

Po vstupu do druhé periody se rázem vše změnilo a na Rokycanskou branku se valil jeden útok za druhým, snížení na rozdíl jediného gólu zařídil Tejnor. Kýžené vyrovnání přišlo z hole Procházky. Skoro hned po vyrovnání Toman skvěle vychytal nejlepšího střelce domácích Bendeka a z protiútoku nás dostal do vedení Šimek, v té chvíli měli všichni členové druhého útoku totožný zápis (1+1). Náš nápor nezastavil ani timeoutu domácích a po další minutě se jako šťírek protáhl obranou Matějka, který nachytal gólmana domácích přízemní střelou na "dřevěnou nohu", 4:2 ve prospěch Hradce. Ve 33. minutě byl vyloučen Ille za ukázkový hokejový bodycheck. V oslabení jsme si vedli dobře, dostali jsme se do útoku, Šimek se dral do velkého brankoviště, načež proti němu jako smyslu zbavený vyběhl domácí gólman a spíše než míček trefil tvrdě našeho útočníka. V afektu se Ondřej po golmanovi ohnal holí a to neměl dělat, pěstmi po něm útočně vyrazil jeden z domácích hráčů, naštěstí k vážnější potyčce nedošlo díky mrštnému útěku našeho útočníka.
Domácí brankář a jindřichohradecký Šimek si za drobné přestupky vysloužili dvouminutové tresty a hráč, který se oháněl pěstmi vyfasoval ČK1, která byla poté díky velice hanlivému vyjadřování vůči rozhodčím navýšena na ČK3.
Následovala hra ve 3 hráčích na obou stranách, kde zkoušeli domácí hru bez brankáře, bez úspěchu. Stejně dopadla i následná naše přrsilová hra 4 na 3 a následně 5 na 4.
Soupeře jsme ve druhé části přehrávali a zaslouženě skóre otočili na 4:2.

Hned zkraje třetí třetiny navýšil naše vedení svou druhou brankou v zápase Tejnor, výběhem od pravého mantinelu a krásně umístěnou střelou do levého horního rohu branky. Od té chvíle nás soupeř začal svírat a my jsme hrozili jen z protiútoků, dokonce došlo i na sólový únik, který bohužel Šimek neproměnil. Soupeř poté opět zužitkoval práci v předbrankovém prostoru, kdy pohotově dorazil odražený míček. Nutno říct, že v tu chvíli by se nikdo v hale nedivil, kdyby bylo skóre srovnané, Rokycanští spálili pár gólových šancí, kdy nedokázali trefit odkrytou bránu nebo výborně zasáhl Toman. Zápas se dostával do koncovky, soupeř zkusil hru v šesti, ale Šimek výborným pressingem vybojoval míček pro Tejnora, který střelou do prázdné branky zkompletoval hattrick.
Konečný výsledek byl tedy 6:3 pro Slovan a důležité 3 body do tabulky.

Výborná druhá třetina a ubráněná všechna oslabení byly klíčové faktory tohoto vítězství.

Komentář trenéra hosté: Kvalitní vyrovnané utkání nejmenšího a největšího okresu v ČR se přiklonil na naší stranu díky pár drobnostem ve hře. Soupeři děkujeme za utkání. Vítězné sako zafungovalo. Děkuji Ultras za podporu.

Komentář trenéra domácí: Utkání rozhodla nedisciplinovanost ve 2. třetině. Děkujeme soupeřům za utkání.

Sestava FKS: Toman (G), Ille, Šimek, Matějka, Šuranský, Procházka, Mach, Cihlář, Tejnor, Karas, Koutný, Stloukal

FK Slovan J. Hradec vs FbC Písek - 3:9

Branky: 46. Jakub Jindra, 49. Jakub Jindra, 53. Ondřej Stloukal - 2. Jakub Mikeš, 9. Pavel Šebelle, 16. Michal Cigánek, 27. Michael Kolínský, 27. Michal Cigánek, 37. Michael Kolínský, 40. Lukáš Cendelín, 44. Vladimír Lešek, 51. Pavel Šebelle

Počet Střel: 31:23

Počet diváků: 109

Hráč utkání hosté: Jakub Jindra

Hráč utkání domácí: Vlastimil Dvořák

Do zápasu vstoupili o mnoho léle hosté z Písku, kteří otevřeli skóre utkání ve druhé minutě. Slovanu se v úvodu utkání nedařila rozehrávka a jen těžko hledali recept na obranou činnost Písku. V 9. minutě vstřelil druhý gól Písku Pavel Šebelle. V Průběhu první části měl Slovan velmi málo vážnějších gólových příležitostí. Jednou z nich byl průnik Ondřeje Stloukala z vlastní poloviny až před branku soupeře. Jeho střela bohužel skončila na tyči. V 16. minutě vstřelil další branku Písku Michal Cigánek. Do šaten se tak odcházelo za stavu 0:3.

Do druhé třetiny chtěl Slovan vstoupit lépe, což se v první polovině prostřední části vcelku dařilo, ovšem byl to opět Písek, který mířil přesně. Ve 27. minutě inkasoval Slovan dva góly během 29 vteřin a stav utkání byl tak rázem 0:5. Do konce prostřední části dokázal Písek skórovat ještě dvakrát. Naopak Slovan nedokázal gólamana soupeře překonat ani jednou a tak byl stav po dvou třetinách velmi nepříznivých 0:7.

Do třetí šli hráči Slovanu s cílem vstřelit konečně branku a vyhrát minimálně třetí periodu. Bohužel ve 44. minutě se prosadil znovu Písek a Vladimír Lešek navýšil na rozdíl osmi branek. V rozmezí 46. a 49. minuty se dokázal dvakrát prosadit Jakub Jindra. Slovanu se konečně povedlo skórovat! Odpověď hráčů Písku na sebe nenachala čekat příliš dlouho. V 51. minutě přidal devátý gól Pavel Šebelle. Gólovou tečku za utkáním přidal v 53. Ondřej Stloukal. Výsledek po závěrečné siréně byl tak nepříznivývh 3:9.

Komentář trenéra hosté: Dnes se jednalo o atraktivní utkání pro diváky, ve kterém jsme byli produktivní. Soupeř rozhodně nezaostával, ale střelecky se prosadil až ve třetí třetině. Děkujeme soupeři za organizaci utkání.

Komentář trenéra domácí:  Gratulace soupeři k dnešní výhře. Zápas rozhodlo proměňování šancí v prvních dvou třetinách, kdy my jsme byli nulový. Zlepšený výkon ve třetí třetině přinesl alespoň dílčí vítězství v této periodě. Velkou pochvalu třem juniorům v sestavě.

Sestava FKS: Toman (G), Stloukal, Cihlář, Koutný, Matějka, Šuranský, Ille, Karas, Hovorka, Jindra, Pech, Mach, Tejnor