FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

Áčko doma stoprocentní!

Áčko se v sobotu utkalo s Boheminas B a v neděli s béčkem Štírů. Obě utkání jsme zvládli a z víkendu si tak připisujeme do tabulky plný počet šesti bodů.

MUŽI A

FK Slovan J. Hradec vs FbŠ Boheminas B - 8:5

Branky:  14. Michal Hřebíček, 17. Kryštof Ille, 17. Martin Novák, 23. Martin Novák, 24. Ondřej Šimek, 26. Jan Procházka, 42. Vojtěch Koutný, 48. Ondřej Stloukal - 9. Jan Harák, 11. Ondřej Plecháč, 32. Petr Hromádko, 43. Ondřej Plecháč, 54. Petr Hromádko

Počet Střel: 30:19

Počet diváků: 90

Hráč utkání hosté: Stanislav Martínek

Hráč utkání domácí: Petr Toman

Průběh utkání:

Do utkání nevstoupil ani jeden z týmů v oslnivém tempu. Hráči Boheminas vzhledem k málému počtu hráčů spíše bránili a vyčkávali na naše chyby. Jedna z chyb hráčů Slovanu přišla v 9. minutě a Bohemka se dostala do vedení. Další navýšení skóre přišlo hned v 11. minutě, když se za soupeře trefil Ondřej Plecháč. Vedení o dvě branky vydrželo Bohemce necelé tři minuty. V čase 13:26 vstřelil úvodní branku Slovanu navrátilec do sestavy Michal Hřebíček. V 17. minutě se během 15 vteřin prosadil nejprve Kryštof Ille a následně Martin Novák. Slovan se tak poprvé v utkání dostal do vedení. V čase 17:15 bylo proti Slovanu nařízeno trestné střílení, kterého se ujal hostující Plecháč. Petr Toman ovšem zavřel svou klec a Plecháče vychytal. Do šaten se šlo za stavu 3:2 pro náš celek.

Do druhé třetiny Slovan doslova vletěl a ve 26. minutě bylo skóre utkání již 6:2. Postupně se prosadili Martin Novák, Ondřej Šimek a Jan Procházka. Bohužel od této chvíle se Slovan uspokojil a hra ztratila na tempu. V čase 31:18 přesně mířil hostující Hromádko. Ve 36. minutě bylo nařízeno již druhé trestné střílení pro Boheminas. Nájezdu se tentokráte ujal Jakub Mulač, ovšem ani on nedokázal v přímém souboji překonat Petra Tomana. Po druhé třetině tak Slovan držel náskok tří gólů.

Do třetí části vstoupil opět lépě Slovan, když se ve 42. minutě prosadil Vojta Koutný. Odpověď Bohemky na sebe nenechala dlouho čekat. Za 21 vteřin po brance Koutného se prosadil Ondřej Plecháč. Podobná situace se opakovala ještě jednou, když se ve 48. minutě prosadil domácí Ondřej Stloukal a v 54. minutě naposledy změnil skóre Jakub Mulač.

Utkání tak skončilo vítězstvím Slovanu 8:5 a tři body zůstaly u Vajgaru!

Komentá trenéra domácí:  Tři body doma jsou super, ovšem hra od poloviny utkání připomínala v některých pasážích spíše ukolébavku. Soupeř čekal na naše chyby a my jsme neměli potřebné množství pohybu. Zítra musíme být lepší. Přejeme soupeři šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra hosté: Škoda poštu hráčů, v plné sestavě bychom si body odvezli. Většina gólů padla po našich chybách, a tím jsme si utkání prohráli. Osm statečných děkuje, příští rok se těšíme na odvetu.

FK Slovan J. Hradec vs FBC Štíři Č. Budějovice B - 6:5

Branky: 10. Michal Hřebíček, 10. Ondřej Stloukal, 14. Kryštof Ille, 18. Ondřej Šimek, 28. Vojtěch Koutný, 45. Jakub Tejnor - 3. Lukáš Vácha, 24. Jindřich Hrdý, 34. Jindřich Hrdý, 40. Petr Žáček, 53. David Caha

Počet Střel: 30:25

Počet diváků: 81

Hráč utkání hosté: Jindřich Hrdý

Hráč utkání domácí: Ondřej Stloukal

O úvodní branku zápasu se postaral ve 3. minutě postaral hostující Lukáš Vácha. Do konce úvodní části už to ovšem byli hráči Slovanu, kteří převzali iniciativu. V čase 9:32 využil přesilovou hru Michal Hřebíček a vyrovnal tak skóre utkání.  Další přesný zásah přidal krásnou indiviudální akcí Ondřej Stloukal. Góly Slovanu dělilo pouhých 24 vteřin. Slovan si tou dobou tvořil plno šancí a byl nebezpečný. Ve 14. minutě dostal přihrávku na velké brankoviště Kryštof Ille, který zakončil jako "mazák" a navýšil tak vedení Slovanu. Dvě minuty před koncem úvodní třetiny se trefil přesně Ondra Šimek a Slovan si tak z první části hry odnesl slušný tříbrankový náskok.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hráči z Českých Budějovic, kteří ve 24. minutě snížili náskok Slovanu na rozdíl dvou gólů. Ve 25. minutě se prosadil Vojta Koutný a vrátil tak Slovanu náskok tří gólů. Štíři tou dobou hráli se Slovanem velmi vyrovnanou partii. Ve 32. minutě přišlo špatné střídaní našeho celku a možnost přesilové hry Štíři využili. Na 5:3 snížil Jindřich Hrdý. Poté přišel nešťastný moment pro Slovan a zejména pro hráče s číslem 3 Kryštofa Illeho. V jednom ze soubojů si přivodil výron kotníku a zápas pro něj skončil. Očividně rozhozený Slovan tou dobou nepředváděl idální výkon, čehož minutu před koncem druhé třetiny využil Petr Žáček. Slované tedy před třetí třetinou vedli už jen o gól.

Ve třetí třetině se musela hrá divákům líbit. Oba týmy ze sebe ždímaly poslední síly a chtěli utkání vyhrát. První velkou možnost k navýšení skóre měl Slovan, bohužel Honza Cihlář ve 44. minutě neproměnil trestné střílení. Za 38 vteřin se již mohla Jindřichohradecká družina radovat. Přesně se trefil Jakub Tejnor. Hosté se ovšem nevzdali a v 53. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu David Caha. Do konce utkání tou dobou zbývalo 7 minut a napětí se dalo krájet. Bojovným výkonem s velkou pomocí Aleše Křepelky v bráně, se však povedlo Slovanu všechny šance soupeře zlikvidovat a Muži A si tak připsali za víkend plný počet 6ti bodů.

Komentář trenéra domácí: Zápas ve výborném tempu, kdy jsme po první třetině měli solidní náskok, ale posléze přišlo několik chyb, díky kterým jsme vypadli na část zápasu z tempa. Třetí třetina na morál a 3 body doma. Kryštofovi přejeme brzké uzdravení a soupeři děkujeme za utkání.

Komentář trenéra hosté: Bohužel jsme nezachytili soupeřovo začátek a několika chybami jim nabídli vedení. Potom jsme přepnuli na vyšší tempo a soupeře ve druhé třetině nenechali hrát jejich hru. Ve třetí už to bohužel nevyšlo. Pozdravuji Kryštofa a doufám, že brzy bude schopen naskočit zpět do utkání. Gratulace k vítězství.