Příští zápas

FK Slovan J. Hradec vs SK Jiskra Domažlice

Datum a čas konání: 22.2.2020 09:00

Áčko v Plzni za 3 body!

A-tým sehrál o víkendu v Plzni dvě vyrovnané partie s prvním a druhým týmem tabulky. V sobotu jsme si poradili s Florbalovou školou Plzeň a v neděli jsme prohráli o gól se Slávií Plzeň.

A-TÝM

Florbalová škola Plzeň A vs FK Slovan J. Hradec - 6:11

Branky: 12. Jakub Vandák, 19. Petr Torma, 56. Ondřej Budek, 58. Tomáš Pour, 59. Vojtěch Beneš, 60. Martin Novák (VG)- 4. Ondřej Šimek, 12. Marcel Šuranský, 16. Jan Procházka, 25. Jan Procházka, 26. Ondřej Šimek, 27. Jan Procházka, 39. Ondřej Šimek, 46. Ondřej Šimek, 46. Ondřej Šimek, 54. Marcel Šuranský, 55. Jakub Tejnor

Počet Střel: 42:22

Počet diváků: 36

Hráč utkání domácí: Ondřej Budek

Hráč utkání hosté: Ondřej Šimek

Průběh utkání:

Do utkání vstoupili oba týmy s maximálním nasazením a chutí ovládnout utkání. První dvě větší šance měli domácí, přičemž tu druhou hasil Ondřej Šimek až za cenu faulu a následovala tak první přesilová hra pro Plzeň. Oslabení Slovan ubránil a hned po jeho ukončení následovala spolupráce Stloukala se Šimkem, přičemž druhý jmenovaný dostal Slovan do vedení. Ač Slovan vstřelil úvodní gól utkání, herní obrázek se vůbec nezměnil. Na balonku byli více nebezpeční domácí, ovšem Slované kvalitně bránili a veškeré šance Plzně likvidovali. V čase 11:12 dokázali hráči Plzně už svou šanci zužitkovat, přesnou trefou se prezentoval Vandák. Remízový stav trval přesně 24 vteřin. Krásnou akci předvedl Vojta koutný s Marcelem Šuranským. Dokonale vykombinovali obranu Plzně a Koutný se do prázdné branky trefil bez větších problémů. Slovan si tak vzal své vedení zpět. V 16. minutě si vzal na polovině hřiště balónek Procházka, elegantním pohybem a kličkovanou se dostal až k brance soupeře, kde s klidnou hlavou poslal balónek do sítě a Slovan se tak radoval ze třetího gólu. Za necelou minutu si šel na dvě minuty odpočinout Jindra a Plzeň tak dostala další možnost přesilové hry. Po dobu početní výhody sice gól nepadl, ovšem tři vteřiny po návratu Jindry již zvedali Plzeňští ruce nad hlavu. Tentokrát přesně zamířil Surák. Do konce úvodní části se už nic nestalo a Slovan si tak do šaten odnesl vedení 3:2.

Druhá část utkání se nesla v podobném duchu jako ta první. Slované velmi kvalitně a obětavě bránili a hráči Plzně měli problémy s rozehrávkou a usazením se v útočném pásmu. Ve 25. minutě přišla další skvělá trefa Procházky a Slovan šel opět do vedení o dva góly. Ve 26. minutě dostal Slovan konečně možnost přesilové hry. Elitní přesilovková formace si soupeře dobře připravila, aby zhruba po půl minutě hry v početní výhodě mohl přesně zamířit Procházka. Slovan vedl již 5:2 a byl stále při chuti. Po další půl minutě přišla opět spolupráce dvojice Procházka - Šimek a Slovan vstřelil šestý gól, kterým donutil Plzeň k rotaci v brankovišti. V polovině utkání si šel po velmi přísném vyloučením posedět na trestnou lavici Vojta Koutný. Slované však dokázali i toto oslabení ubránit a nadále tak hráli v klidu a přesně to, co potřebovali. Minutu a půl před koncem ještě jednou rozvlnil síť za domácím brankářem Ondřej Šimek. Po druhé třetině tedy vedl 7:2.

Do třetí třetiny vstoupili Plzeňští opět aktivně se snahou, ještě se zápasem něco udělat. Ovšem neustále se opakovala totožná situace. Výborná obrana Slovanu v čele s dobře chytajícím Petrem Tomanem byla neprostupná! Po kvalitní obraně přišli i další stejně kvalitní útoky. V rozmezí dvaceti vteřin se ve 46. minutě prosadili Šimek s Novákem. Utkání tak již bylo pevně v rukou Slovanu. Pomyslnou desítku pak v 54. minutě natočil Marcel Šuranský. Hosté na tento vývoj utkání zareagovali odvoláním brankáře a hrou v šesti lidech, čehož využil Tejnor s Procházkou. Druhý jmenovaný vybojoval balónek a posunul na Tejnora, který prázdnou bránu bez problému trefil. Domácí pokračovali i nadále ve hře bez gólmana, ve které nakonec dokázali vstřelit čtveřici gólů. Na celkovém dojmu z utkání to však již velký škraloup nenechalo a Slovan si tak ze hřiště prvního týmu tabulky odvezl plný počet tří bodů!

Komentář trenéra domácí: Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastný návrat domů.

Komentář trenéra hosté: Děkuji všem našim hráčům za předvedený výkon a přístup k utkání. Pro nás velice důležité utkání se sladkým koncem. Děkuji soupeři za utkání.

FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň vs FK Slovan J. Hradec - 7:6

Branky: 18. David Pilík, 19. Ondřej Kuhajda, 28. Filip Štědrý, 38. Jakub Mikolášek, 52. Filip Štědrý, 55. Jan Žák, 58. Jakub Mikolášek - 19. Jakub Jindra, 25. Ondřej Šimek, 33. Jan Procházka, 42. Jan Procházka, 44. Jan Cihlář, 50. Šimon Jonáš;

Počet Střel: 29:24

Počet diváků: 21

Hráč utkání domácí: Jakub Mikolášek

Hráč utkání hosté: Jakub Jindra

Po 13 hodinách odpočinku čekal Slovan další těžký zápas. Tentokráte se Slávií Plzeň. Úvod utkání se nesl v duchu oťukávání a volnějšího tempra hry. Jako první se osmělili domácí a začali hrozit. Slovan ovšem navázal na sobotní utkání a opět velmi skvěle a obětavě bránil. Na úvodní branku se čekalo do 18. minuty. Pilík zachytil rozehrávku Slovanu a natáhl ke střele přes obránce. Zamířil velmi přesně a střelou nad levou ruku Křepelky poslal Plzeň do vedení. Odpověď Slovanu na sebe však nenechala dlouho čekat. Kuba Jindra zachytil rozehrávku domácích a vydal se do úniku. Zamířil přesně nad rameno domácí brankáře a po minutě hry bylo skóre opět vyrovnané. Po deseti vteřinách hry se Jindra dostal do další slibné šance, tentokrát ovšem na gólmana nevyzrál. Následovala tak situace nedáš - dostaneš. Domácí Kuhajda vrátil Plzni vedení. Domácí tak vyhráli první třetinu poměrem 2:1.

Do druhé části hry Slovan zlepšil hru směrem dopředu, což přineslo úspěch. Ve 25. minutě opět zafungovala spolupráce Procházka - Šimek a bylo srovnáno. Ve 28. minutě se z brejku trefil Štědrý a Plzeň tak znovu vedla. Krátce po polovině utkání dostal Slovan možnost přesilové hry, kterou dokázal využít Procházka po asistenci Stloukala. Slované tak po třetí v utkání srovnali krok. Následovalo vyloučení Hovorky a domácí výhodu jednoho muže v poli využili. Do šaten se tak šlo za stavu 4:3 pro Plzeň.

Do třetí části hry Slované vlétli s jasným cílem, otočit průběh utkání. Z kraje 42. minuty vstřelil čtvrtý gól Slovanu Novák. Uběhlo 180 vteřin a Jan Cihlář dostal nahrávku do předbrankového prostoru. Trefil přesnou šibenici a Slovan se poprvé v utkání dostal do vedení. Přesně v čase 49:00 přišla další branka Slovanu. Po akci Šuranského se balónek od domácího Jonáše odrazil za záda bezmocného gólmana domácích. Slovan ve vedení o dvě branky! Domácí zahájili stíhací jízdu. V 52. minutě dostal Šimeček nahrávku před branku a pod Křepelkou dokázal dostat balónek do branky. Po minutě hry byl vyloučen Jakub Jindra a domácí přesilovou hru opět využili. Stav utkání byl tedy opět vyrovnaný 6:6. V 58. minutě následovalo další zaváhání v obraně Slovanu a sedmou branku Plzně vstřelil Mikolášek. Slované zbraně nesložili a chtěli utkání znovu zvrátit. Komplikace však přišla hned po minutě hry. Za špatné střídání na straně Slovanu následovalo vyloučení. I přes veškerou snahu a následnou hru bez brankáře nedokázali již Slované najít recept na Plzeňskou obranu. Toto divoké utkání jsme tak prohráli 6:7. Za předvedenou hru se ovšem nemusíme stydět.

Na závěr je třeba poděkovat Martinu Bejčekovi, který z pozice fanouška absolvoval s týmem celý dvoudenní výjezd do Plzně a neúnavně nás podporoval!

Komentář trenéra domácí: Kvalitní utkání, svázané takticky. Zápas se dneska lámal ve středním pásmu, ve kterém jsme byli o něco lepší. Produktivita nás stále trápí, ale do toho se dostanem. Díky za zápas a přeji šťastnou cestu domů

Komentář trenéra hosté: Oproti včerejšku dnes plno individuálních chyb, které nás stály zápas. Myslím si, že se za svůj výkon nemusíme stydět. Grtatuluji soupeři k vítězství