FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Junioři na Štíry nestačili

Junioři před 113 diváky na Štíry nestačili a z posledního utkání sezóny si odnesli poměrně vysokou porážku.

JUNIOŘI

FK Slovan J. Hradec vs FBC Štíři České Budějovice - 4:9

Branky: 8. Jan Dítě, 18. Martin Novák, 33. Jan Šimic, 60. Filip Šimek - 15. Lukáš Tinavský, 25. Daniel Chvosta, 29. Lukáš Fořt, 35. Lukáš Tinavský, 38. Matyáš Sirotek, 44. David Camrda, 46. Lukáš Tinavský, 56. Jan Poncar, 59. Matyáš Sirotek

Počet Střel: 15:20

Počet diváků: 113

Hráč utkání domácí: David Vettermann

Hráč utkání hosté: Jakub Šítal

Průběh utkání:

Slované vstoupili do zápasu celkem dobře, Hned v úvodu utkání byl vyloučen Jan Dítě za sekání. Oslabení Slovan ubránil a právě vyloučený Honza Dítě, dokázal v osmé minutě hry otevřít skóre po přihrávce Zdeňka Hromádky. Následně Slovan ještě dvakrát usedl na trestnou lavici, nejprve za špatné střídání, toto oslabení se ještě povedlo ubránit. Třetí přesilovou po sekání Jana Šimice už bohužel soupeř využil a bylo srovnáno. Dvě minuty před koncem první třetiny bylo nařízeno trestné střílení pro Slovan, kterého se ujal Martin Novák. Nájezd bez větších problémů proměnil a Slované tak po první třetině vedli 2:1.

Na začátku druhé třetiny byl nejprve vyloučen Štírský Matěj Beniačik a následně i domácí Filip Šimek. K vidění tak byla hra ve čtyrech hráčích na obou stranách, kterou lépe zvládli Štíři, za které se prosadil Daniel Chvosta. V čase 28:04 vstřelil třetí gól Štírů Lukáš Fořt. Následovalo vyloučení hostujícího Tomáše Brzobohatého. Přesilovou dokázal za Slovan využít Jan Šimic a Slované tak opět srovnali skóre utkání. Do konce prostřední části se ještě za hosty nejprve prosadil Lukáš Tinavský a následně Matyáš Sirotek. Druhá třetina tak vyzněla lépe pro Štíry, kteří si do šaten odnesli vedení 5:3.

Třetí část hry zahájili opět lépe Štíři. Šestou branku přidal David Camrda. Následovalo vyloučení Martina Nováka, které potrestal Lukáš Tinavský a se Slovanem to tak už vůbec nevypadalo dobře. V poslední pětiminutovce se za hosty ještě prosadili Jan Poncar a Matyáš Sirotek. Kosmetickou úpravu výsledku přidal v poslední minutě hry domácí Filip Šimek.

Slované tak poslední utkání nezvládli a na domácí půdě prohráli 4:9.

Komentář trenéra domácí: Dobrá první třetina. Od druhé jsme nic nehráli a soupeři utkání darovali.

Komentář trenéra hosté: Myslím, že jsme byli lepší a vyhráli zaslouženě. Nicméně je škoda, že žádný jihočeský tým nepostoupil do playoff. Díky soupeři za zápas a divákům za atmosféru.

Hodnocení V. Hovorky: Do první třetiny jsme nastoupili bojovně a i díky tomu jsme po 20 minutách vedli. Bohužel nás dost vyčerpávala častá oslabení. V druhé třetině jsme hodně polevili a přestali se soustředit. Nekomunikovali jsme mezi sebou na hřišti ani na lavičce. Nedokázali jsme si ani pořádně pokrýt soupeře a kvůli tomu jsme obdrželi hodně gólů. Od druhé poloviny zápasu jsme naprosto přestali bojovat. I když to byl náš poslední zápas, tak jsme do toho nešli naplno.