FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu
FK Slovan Jindřichův Hradec
www.florbaljh.cz

Příští zápas

Radek Madar - Jak šel čas

Radek Madar - Jak šel čas

Radek Madar působí v klubu od roku 2007 až do současnosti. Začínal jako hráč A-týmu, se kterým zažil hned v první sezóně postup. Dále zažil i postup s B-týmem. Nyní trénuje již několikátým rokem přípravku, nicméně do své trenérské kariéry může zapsat i pozici trenéra A-týmu. Jak vypadal florbal v roce 2007? Jaká je motivace Radka k trénování mládeže? Se kterými spoluhráči se Radkovi hrálo nejlépe? Na všechny tyto otázky a mnoho dalšího najdete odpovědi v rozhovoru s Radkem.

Florbalové začátky rok 2007

 

Jak jsi se k florbalu dostal?

 

U úplného počátku florbalu FKS jsem nebyl, k týmu jsem se připojil v lednu 2007, kdy mě oslovil s nabídkou Martin Knobloch, se kterým jsem dříve hrál hokejbal. Ze začátku jsem bral florbal jako příjemné zpestření zimní přípravy (v té době jsem ještě hrál hokejbal za Olymp J.Hradec.),ale po sezoně jsem se přesunul do FKS.  K florbalu jsem ovšem přičichl již v roce 1995, kdy se v místním DDM otevřel kroužek florbalu a hokejbalu, který vedl Vladimír Šelong. Trénovalo se v hale zemědělky na dřevěné branky a první zápas jsme sehráli v Třeboni, kde jsme byli tam trochu za exoty, jelikož drtivá většina z nás měla dřevěné florbalky s plastovou čepelí:-). Nechtěli nás nechat hrát kvůli nedovolené výstroji:-), nakonec se nad námi smilovali a pújčili nám plastové červené a žluté Unihočky.

 

 

Vzpomeneš si ještě na první trénink?

 

Jak jsem psal výše, bylo to v lednu 2007, hrálo se na lavičky:-). Při mém druhém tréninku se k nám připojili opravdoví florbalisté - Honza Holoubek a Jakub Šimek - oba dva dříve hráli za Třeboň, měli super florbalky a trika Unihoc:-)  Vzpomínám si i na první přátelský zápas - na Slovanu jsme hráli s Raketáky z Bechyně a prohráli jsme tuším 12:6 ( a určitě jsem dal gol:-))

 

Jak probíhala první sezóna?

 

Do první sezony jsme vstoupili po poctivé letní přípravě a naše mužstvo nemělo ( s vyjímkou Honzy Holoubka a Kuby Šimka)  prakticky žádnou zkušenost s mistrovskými zápasy. Hned první turnaj nám ale ukázal, že to půjde a že nebudeme v soutěži do počtu. Což se na konci sezony potvrdilo a mohli jsme se radovat ze zaslouženého postupu do vyšší soutěže. Tým celou sezonu táhl za jeden provaz a vytvořila se výborná parta.

 

 

Dokázal bys pro mladší ročníky nějak popsat rozdíly mezi florbalem v roce 2008 a dnes?

 

Podle mého názoru se jedná dva rozdílné sporty - dříve týmy tvořili hlavně bývalí hokejisté a hokejbalisté. Florbalová technika a rychlost hry nedosahovala dnešní úrovně,hra byla i tvrdší. V současné době již vidíme na palubovkách hráče, kteří v drtivé většině s florbalem začali v dětství a florbalové návyky a techniku mají v krvi. Florbal šel neskutečně dopředu.

 

 

 

Není tajemství, že jsi střelec historicky prvního soutěžního gólu Slovanu, můžeš nám prosím popsat jak jsi gól vstřelil?

 

První turnaj premiérové sezony jsme sehráli v ledové aréně v Sezimově Ústí a úvodní zápas jsme porazili Vodňany. Hrál jsem v útoku s Honzou Holoubkem a Kubou Vaňáskem. Honza vyslal tvrdou střelu, brankář Vodňan jí neudržel a já jsem jí dorazil do prázdné branky:-). Míček jsem si (bohužel) neschoval, protože mi Jakub Vaňásek řekl, že jsme Slovani a ti nekradou:-)

 

Hned první sezóna byla postupová, jaký moment z postupu si vybavíš jako první?

 

Kdyby nám tehdy před sezonou někdo řekl, že postoupíme, asi bychom ho považovali za blázna. Ale za celou sezonu jsme prohráli pouze 3 zápasy a postoupili jsme z druhého místa. Pokud mě paměť neklame, tak jsme poslední turnaj sehráli v Týně nad Vltavou a úplně poslední zápas tohoto turnaje jsme hráli o první místo s FBC České Budějovice. Bohužel jsme prohráli (tuším 2:3). I tak jsme postup náležitě oslavili :-).

Na tento turnaj vypravil oddíl autobus, takže jsme měli i v hledišti velkou podporu. Jak jsem již vzpomínal, vytvořila se výborná parta. Těšili jsme se na tréninky, na turnaje. 

 

 

Jak se Slovanu ihned po postupu dařilo?

 

Ve 3. lize už byli kvalitní soupeři (jak florbalově, tak takticky) skončili jsme na 7. místě, v sezoně se bodově velmi dařilo Michalovi Hřebíčkovi, z Třeboně přišly dvě posily: brankař Tomáš Albert a útočník Petr Michal. Oba dva výborně zapadli do týmu. Hodně zápasů jsme prohráli smolně o jednu či dvě branky. Dalo by se říci, že jsme v této sezoně sbírali zkušenosti. 

 

Hráčská kariéra 

 

 

Kolik sezon jsi vlastně za náš klub odehrál jako aktivní hráč? 

 

Musel jsem se podívat do FISU:-). Pokud nelže, tak jsem odehrál sedm sezon.

 

 

Dokázal by si vybrat jednu sezónu, která pro tebe osobně byla nejlepší a proč?

 


Sezona to nebyla jedna, ale dvě. První byla hned ta premiérová (2007/2008) zakončená postupem do 3. ligy. Druhá byla s B týmem (2009/2010), kdy jsme také postoupili, tentokrát do Jihočeské ligy. Této sezony si možná cením o trošku více, protože jsme hráli jako parta a hodně zápasů jsme vyhráli bojovností a srdcem. Pod oběma postupy byl podepsán výborný trenér Jiří Klimeš, který nás bohužel před nedávnem opustil :-((

 

 

Kdyby si měl dát dohromady nejlepší lajnu ze všech spoluhráčů, které si zažil. Jaká lajna by to byla?

 

Velice záludná otázka:-). Nevyberu pouze jednu lajnu. Vyberu hráče, se kterými se mi jednak dobře hrálo a také jsme si "lidsky" sedli. Brankář: Asi jasná volba: Josef Filip (Jan Korábek a Fanda Vorhemus snad prominou:-)) Obranci: Jakub Mrkvička, David Klimeš, Jakub Vaňásek, Tomáš Janda. Útočníci: Michal Hřebíček, Radek Porochonski, Jaromír Kopřiva, Milan Majerik a Petr Michal

 

 

Trenérská činnost

 

Vzpomeneš si, kdy jsi se dostal k trénování v našem klubu a jakou kategorii si vedl jako první?

 

První kategorie, kterou jsem začal v FKS byla kategorie mladších žáků, kterou jsem trénoval jako asistent s pane Šotkem. Byly to ročníky 98 a 99 a jsem moc rád, že valná většina těchto hráčů u florbalu zůstala. Hráči jako Ondra Šimek, Vojta Koutný, Karel Matějka a Jakub Tejnor nyní patří k oporám našeho A týmu. Jako perličku bych dodal, že Jakub Tejnor začínal jako brankář a Ondra Šimek si občas rád pletl dny, kdy se jede na turnaj. Takže jsem ho v sobotu ráno vytahoval z postele:-), on měl svůj turnaj v neděli :-).

Po zkušenosti u mlžů jsem asi dvě sezony trénoval s Honzou Holoubkem a později s Tomášem Jandou tým žen. Pak už přišla na řadu florbalová přípravka, kde působím od jejího vzniku dodnes.

 

 

Jednu dobu jsi působil i u A-týmu, jak bys ohodnotil tuto svou trenérskou zkušenost?

 

Mužský A tým jsem trénoval druhou polovinu sezony 2013/2014. Určitě to pro mě byla cenná zkušenost. Zároven jsem poznal,že není jednoduché trénovat své bývalé spoluhráče. I z tohoto důvodu jsem se na konci sezony rozhodl dále u družstva mužů nepokračovat a zůstal jsem pouze u mládeže.

 

 

Jaká je tvá motivace k trénování dětí, případně co tě na tréninku nejmenších baví a naplňuje?

 

FK Slovan je pro mě srdcovka, takže se snažím předávat své zkušenosti nejmladším nadějím. Motivaci vidím v tom, že náš sport děti baví, vytvoří si k florbalu vztah a já budu doufat, že se bude v životě ještě dlouho dobu provázet. U nejmenších přípravkářů je super pocit vidět, jaké dělají pokroky, jak se zlepšují, posouvají, mají radost z pohybu a ze sportu všeobecně. 

 

Diskuze

Tabulka

1. FK Slovan Jindřichův.. 0 0:0 0
2. TJ Centropen Dačice 0 0:0 0
3. FBC Rokycany 0 0:0 0
4. FbC Strakonice 0 0:0 0
5. FBŠ ATT Gorily Plzeň 0 0:0 0
6. FBC Spartak Kaplice 0 0:0 0
7. FA SEPTA.CZ České.. 0 0:0 0
8. FBC Štíři České.. 0 0:0 0
9. FBŠ Slavia Fat Pipe.. 0 0:0 0
10. FbC Písek 0 0:0 0
11. FBC Došwich Milevsko 0 0:0 0
12. Pacovští Honzíci 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Slovan Jindřichův Hradec
FbC Písek
3:2
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 41632
Posledních 30 dnů: 934 | Posledních 7 dnů: 293 | Poslední den: 31

© 2021 FK Slovan Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | jiriholicky@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne