FK Slovan Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách florbalového klubu

Příští zápas

A-tým vstoupil do sezóny vítězně

V sobotu sehrál A-tým první utkání letošního ročníku divize. Na domácí palubovce jsme přivítali Pacovské Honzíky. Soupeř se dokázal dostat v úvodní třetině do vedení. Slepené tři góly z druhé třetiny však překlopily pomyslné misky vah na naší stranu. Ve třetí části ještě každý tým vstřelili jeden gól a tak jsme se mohli radovat ze zisku tří bodů.

Florbal JH vs Pacovští Honzíci - 4:2

branky: 28. Jan Cihlář, 29. Vojtěch Koutný, 31. Vít Hovorka, 54. Michal Hřebíček - 6. Petr Diviš, 43. Andrej Janda

Počet Střel: 23:20

Počet diváků: 89

Hráč utkání domácí: Tomáš Brožek

Hráč utkání hosté: Miroslav Bouška

Průběh utkání:

Slované do utkání nevstoupili špatně a od začátku si tvořili gólové šance, které se však nedařilo proměnit. V čase 4:02 byl vyločen na dvě minuty za sekání Filip Šimek, čehož využilo duo Diviš, Doubek a soupeř se mohl radovat z úvodního gólu. Dokonce úvodní třetiny bylo k vidění ještě několik pohledných akcí. Žádná ovšem ke gólu nevedla a tak se šlo do kabin za stavu 0:1 pro Pacovské Honzíky.

Do druhé části hry vlétl Slovan s cílem vstřelit gól a začít otáčet zápas ve svůj prospěch. V páté minutě druhé třetiny dostal Slovan při vyloučení Doubka nejprve možnost klasické přesilvoky a posléze dokonce po vyloučení Krátošky dvojnásobnou přesilovku trvající 26 vteřin. Přesilové hry se Slovanu využít nepodařilo. Radost z gólu přišla až tři vteřiny po návratu Krátošky do hry. Z velkého brankoviště se prosadil Jan Cihlář. Po minutě hry byl v Jindřichohradecké hale další důvod k oslavám. Jakub Tejnor našel pohledným krosem Vojtěcha Koutného, který již neměl problém uklidit balonek do prázdné branky. Za dvě a půl minuty se dostal po střele k odraženému balonku Vít Hovorka, který již nedal brankáři soupeře šanci zvýšil na 3:1. Do konce prostřední části hry měl Slovan ještě jednu možnost přesilové hry, která zůstala nevyužita.

Do třetí části hry vstoupil lépe soupeř z Pacova, který i díky přesilové hře snížil na rozdíl jediné branky a začal si vytvářet další brankové příležitosti. Dobře chytající Petr Toman dokázal všechny pokusy soupeře ve třetí části likvidovat a když v čase 53:56 zakončil pohlednou kombinaci Michal Hřebíček, byl odpor soupeře zlomen. Záverečnou část utkání již Slovan ubránil a zapsal si tak první letošní výhru.

Komentář k utkání Filip Kopřiva: Myslím si, že dnes velice dobré utkání. Po první třetině jsme sice prohrávali 1:0, ale šnce jsme si vytvářeli. O přestávce jsme si jen řekli jak vstoupit do další třetiny. Myslím si, že jsme se pak semkli ještě více a řekl bych, že jsme si pro to vítězství dneska šli a ukázali jsme týmový duch.

Komentář k utkání trenér domácích: Soupeře jsme dostali do hry naší nedisciplinovastí a uklidněním našich hráčů jsme mírně dostávali převahu, ze které jsme těžili naše vstřelené góly a začali diktovat tempo hry. ve 3 třetině našimymi chybami a po uklidnění jsme se dotali zpátky do tempa.

Komentář k utkání trenér hosté: Dnes se ukázalo, který tým absolvoval letní přípravu. Do poloviny zápasu jsme byli úplně mimo hru. Pak jsme sice hru vcelku vyrovnali ale domácí dovedli utkání do zaslouženého vítězství.