Vítejte na stránkách
FLORBAL JINDŘICHŮV HRADEC

Příští zápas

Vítězné derby

Hned na úvod nového roku čekalo na A-tým derby proti Štírům. Zápas jednoznačně rozhodla třetí třetina, ve které si hráči našeho celku vypracovali postupně šesti gólový náskok.

FBC Štíři Č. Budějovice B vs Florbal JH - 2:8

branky: 15. Dominik Vlček, 54. David Caha - 15. Vít Hovorka, 18. Vít Hovorka, 27. Ondřej Stloukal, 49. Filip Kopřiva, 49. Michal Hřebíček, 51. Jan Pech, 56. Jan Šimic, 57. Kryštof Ille

Počet diváků: 39

Střely: 52:59

Hráč utkání domácí: Ondřej Havelka

Hráč utkání hosté: Jakub Rytíř

Průběh utkání:

Hned od úvodu první třetiny bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách. Hra se přelévala ze strany na stranu. Úvodní gól utkání vstřelil v patnácté minutě Vít Hovorka po asistenci Tomáše Karase. Srovnání přišlo ihned po vhazování a Štírům na něj stačily čtyři vteřiny. Pokračovalo se tak za stavu 1:1. Dvě a půl minuty před koncem úvodní části hry našel Šimic volného Hovorku před brankou soupeře a Jindřichohradečtí se mohli radovat podruhé v utkání. Více branek nám první třetina nenabídla.

Od začátku druhé třetiny bylo opět k vidění několik brankových příležitostí. Ke gólu ovšem vedla až střela Ondřeje Stloukala ze sedmé minuty prostřední části hry. O minutu déle byl vyloučen hostující Jan Cihlář a Slovany tak čekalo oslabení. Štíři přesilovou hru nevyužili a Slovan tak stále vedl o dvě branky. Ve dvanácté minutě dostali naopak možnost přesilové hry hráči Jindřichova Hradce, ani tato přesilová hra ovšem gól nepřinesla. Do konce druhé třetiny se hra stále přelévala ze strany na stranu a oba celky si vytvářeli brankové příležitosti, ke gólu však nevedla žádná a skóre před třetí třetinou zůstalo na stavu 1:3.

V poslední dvacetiminutovce se čekalo na gól do deváté minuty, ve které navýšil vedení Jindřichova Hradce Filip Kopřiva. Pátou branku do sítě Štírů přidal po půl minutě Michal Hřebíček a Slované směřovali k vítězství. Jedenáctá minuta přinesla další branku do domácí sítě. Lukáše Bicka propálil Jan Pech. Šest a půl minuty před koncem zápasu ještě vykřesal naději pro Štíry David Caha. Místo tlaku Štíru následovali další dva přesné zásahy Jindřichova Hradce. Nejprve se prosadil Jan Šimic a poté Kryštof Ille. Konečné skóre tak znělo 2:8 a tři body putují do Jindřichova Hradce.

Komentář trenéra Domácí: Z diváckého pohledu se jednalo o velice atraktivní zápas. Boohužel z naší strany jsme ze střeleckého pohledu dřeli bídu s nouzí. Bohužel nás opět porazila naše vlastníá produktivita, kdy se na gól zbytečně nadřeme. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme hodně štěstí do zbytku sezóny a šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra Hosté: Konečné skóre hovoří jasně pro nás, což je to nejdůležitější. Děkujeme soupeři za utkání.