Florbal Jindřichův Hradec

Vítejte na stránkách
FLORBAL JINDŘICHŮV HRADEC

Příští zápas

Jakub Pavlát o sezóně B-týmu

Jakub Pavlát o sezóně B-týmu

Sezónu již má za sebou také mužský B-tým, který se jako nováček regionální ligy umístil na pátém místě. O průběhu sezóny, svém zranění a cílech pro příští rok hovořil dlouholetý hráč a kapitán B-týmu Jakub Pavlát.

Ahoj Kubo, 

1) Jak bys, jako několikaletá stálice v týmu, ohodnotil historicky první sezónu našeho B-týmu v nejvyšší regionální soutěži?

Sezóna pro nás nebyla jednoduchá, změna v rychlosti hry a kvalitě soupeřů oproti jihočeské lize byla znát, ale jako celek jí hodnotím určitě pozitivně. Skončili jsem ve středu tabulky, což je pro nováčka v soutěži dobrý výsledek.

2) Dokázal bys říct nejlepší a zároveň nejhorší moment letošní sezóny?

Jako nejhorší moment bych vypíchl dva zápasy na začátku sezóny, kdy jsme zaplatili nováčkovskou daň a skóre soupeře se zastavilo na dvanácti brankách. Nejlepších momentů mám několik, ale všechny zahrnují souboje s SKP. Motivace porazit mančaft bývalého spoluhráče Jendy Korábka byla obrovská, souboje měly ten správný náboj a také jsme v těchto zápase dokázali hrát jako tým, což vedlo k tomu, že jsme zápasy ve sto procentech vyhráli.

3) Má B-tým nějaké sezónní cíle, nebo je to spíše o partě a chuti k florbalu?

Když se vrátím k sezóně minulé, cíl byl se v soutěži udržet, což se nám povedlo. Zároveň nám sezóna ukázala, že když trošku přidáme v tréninku, můžeme pomýšlet i na stupně nejvyšší, proto cíl do další sezony bude určitě umístění na bedně. Samozřejmě nehrajeme vrcholový sport, takže správná parta a udělání si žízně na pivo po zápase k tomu určitě patří.

4) Za B-tým si chodí pravidelně zahrát i někteří hráči z A-týmu. Hodnotíš tuto skutečnost jako pozitivní? Případně v čem vidíš jejich největší přínos?


Pozitivní pro tým to určitě bylo, ať už doplněním počtu hráčů, když někdo ze základu nemohl jet, ale i bodovým přínosem zejména Kryštofa s Kubou, kteří odehráli velkou část sezony. Vyzdvihnout si zaslouží i výkony Aleše Křepelky, který nám v závěru sezóny vypomáhal v bráně.

5) Celkově jsi skončil na třetím místě v tabulce týmového bodování. Jak hodnotíš své vlastní výkony v letošní sezóně?

Sezónu ze svého pohledu považuji za jednu z těch lepších, v zápasech se mi dařilo pravidelně bodovat, i když vždy je samozřejmě co zlepšovat. Věřím ale, že nebýt zranění před posledními zápasy, souboj o první místo v týmovém bodování bych zlomil na svou stranu. (smích)

6) Není tajemství, že jsi se v únoru zranil na tréninku. Jak se daří rekonvalescence?

Je tomu tak, na tréninku jsem si přetrh achilovku a sezóna pro mě skončila předčasně. Nyní jsem šest týdnu po operaci a vyhlížím sundání sádry. Zatím se zdá být vše v pořádku, následovat tedy bude rehabilitace, která je bohužel u tohoto zranění poměrně dlouhá.

7) Jaké to pro tebe vůbec bylo po velmi dlouhé době sledovat své spoluhráče v závěru sezóny pouze z tribuny?

Jak říkáš, byl to můj první vynechaný zápas od roku 2013, takže situace pro mě byla nová. Hodněkrát jsem slyšel, že je horší sledovat zápas z tribuny než ho sám hrát. To mohu nyní potvrdit.

8) Předpokládám, že příští sezónu máš opět v plánu nastoupit?

Pokud vše půjde podle plánu, měl bych snad být v září připravený naskočit do zápasu.

9) V letošním roce jsi se stal také členem výkonného výboru klubu, co to pro tebe znamená? 


Ano, je tomu tak. Roky přibývají a bylo potřeba začít tedy přemýšlet i nad „bafuňářskou“ kariérou (smích). Každopádně to pro mě je velká čest, že se mohu podílet na vedení a chodu klubu. Zároveň to sebou ale přináší i velkou zodpovědnost. Práce pro klub mě baví a naplňuje, takže je to cesta, kterou bych se chtěl do budoucna ubírat. Na závěr bych chtěl všem týmům, co ještě hrají soutěže, popřát mnoho štěstí v zápasech a všem členům hodně sil do letní přípravy.

Diskuze

Tabulka

1. Florbal Jindřichův.. 0 0:0 0
2. TJ Sokol Královské.. 0 0:0 0
3. TJ Centropen Dačice 0 0:0 0
4. Panthers Praha B U23 0 0:0 0
5. FbC Strakonice 0 0:0 0
6. FbC Písek 0 0:0 0
7. FBŠ Greyhounds SLAVIA.. 0 0:0 0
8. FBŠ ATT Gorily Plzeň 0 0:0 0
9. FBC Štíři České.. 0 0:0 0
10. FBC Rokycany 0 0:0 0
11. FBC Došwich Milevsko 0 0:0 0
12. Banes Florbal Soběslav 0 0:0 0
13. Wizards DDM SO Praha 10 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FBC Došwich Milevsko
Florbal Jindřichův Hradec
5:4 PR
Podrobnosti

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 54422
Posledních 30 dnů: 1138 | Posledních 7 dnů: 266 | Poslední den: 78

© 2022 Florbal Jindřichův Hradec | Všechna práva vyhrazena | info@florbaljh.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne