101_20240204_230152.jpg

A-tým bere z víkendu dva body

Sobotní utkání A-týmu v domácím prostředí nevyšlo. Naopak nedělní utkání v Kutné Hoře dokázal A-tým otočit a přivezl dva body za výhru v prodloužení.

Florbal J. Hradec vs Fbc Strakonice - 5:8

Střely: 31:46

Počet diváků: 56

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Filip Šimek

Góly: 4. Filip Šimek, 4. Filip Šimek, 19. Filip Šimek, 34. Filip Kopřiva, 40. Filip Kopřiva - 2. Matěj Čajan, 4. Jan Keyzlar, 13. Matěj Čajan, 16. Tomáš Mareš, 18. Vojtěch Houska, 22. Tomáš Mareš, 29. Lukáš Pluskal, 56. Jiří Křesák

Průběh utkání:

První třetina nabídla hned hned osm branek a jeden hattrick. Skóre utkání otevřel z kraje 2. minuty hostující Matěj Čajan. Vyrovnání zařídil svým prvním gólem Filip Šimek. Druhá trefa Strakonic na sebe nenechala dlouho čekat. Pár vteřin po vyrovnání se prosadil Jan Keyzlar. Filip Šimek byl při chuti a znovu dokázal vyrovnat stav utkání. Ve 13. minutě se podruhé v utkání trefil hostující Michal Čajan na kterého navázali Tomáš Mareš a Vojtěch Houska. Úvodní třetinu uzavřel gólově Filip Šimek, který tak stihl ještě v první třetině zkompletovat hattrick. 

Druhá třetina přinesla po dvou gólech na každé straně. Za Jindřichův Hradec se dvakrát prosadil Filip Kopřiva. 

Třetí třetina dlouho nabízela vyrovnaný florbal se šancemi na obou stranách. Již se schylovalo k závěrečnému tlaku Jindřichova Hradce, když se prosadil hostující Jiří Křesák, který definitivně rozhodl o soudu utkání.

Komentář trenéra Florbal JH: Dnes nás klasicky stáli lepší výsledek vlastní chyby a neproměněné šance, kdy si nedokážeme poradit osamoceni před brankářem soupeře. K tomu se přidá klasický herní výpadek ve druhé třetině a zbytečná vyloučení. Gratuluji soupeři. 

Komentář trenéra Fbc Strakonice: Dneska neurovnané utkání, plné chyb v naší rozehrávce.Florbal to připomínalo pouze chvilkama. Nicméně tady v Hradci to nikdy není jednoduchý zápas, což jsme věděli už před zápasem.I ve slepené sestavě jsme dnešní utkání nakonec zvládli za tři body.Zdravíme trenéra do Švajcu. Děkuju soupeři za zápas a přejeme jim hodně štěstí do zbytku sezony.

FBC Kutná Hora vs Florbal J. Hradec - 4:5 po prodloužení

Střely: 41:27

Počet diváků: 125

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Filip Šimek

Góly: 9. Lukáš Martin, 10. Josef Chalupa, 27. Petr Vávra, 33. Šimon Trpišovský - 9. Jakub Šimek, 14. Vít Hovorka, 52. Jaromír Žák, 60. Daniel Danyi, 64. Kryštof Ille

Průběh utkání:

Utkání v Kutné Hoře gólově otevřel Jakub Šimek, který v 9. minutě překonal brankáře domácích. Na úvodní gól Jindřichova Hradce dokázala Kutná Hora zareagovat dvěmi slepenými góly. Ve 14. minutě dostal Jindřichův Hradec možnost přesilové hry, kterou dokázal velmi rychle využít Vít Hovorka. Vyrovnané skóre vydrželo až do konce první periody.

Druhá třetina nabídla pouze dva góly do sítě Jindřichova Hradce. Nejprve se ve 27. minutě prosadil domácí Petr Vávra ve 33. minutě krátce po nevyužité přesilové hře přesně zamířil Šimon Trpišovský. Další branku již druhá třetina nepřinesla a Jindřichův Hradec tak před třetím dějstvím ztrácel dva góly. 

Naději na obrat v utkání vystřelil našemu týmu Jaromír Žák, který v 52. minutě využil nahrávky Víta Hovorky. Minutu před koncem třetí třetiny využil Jindřichův Hradec hry bez gólmana, která přinesla vyrovnání z hole Dana Danyie. Prodloužení nabídlo pouhé dvě střely na branku. Ta druhá z hole Kryštofa Illeho znamenala bod navíc pro Jindřichův Hradec. 

Komentář trenéra Florbal J. Hradec: Od začátku vyrovnané utkání plné soubojů. Z naší strany důležité, že i přes nepříznivý vývoj jsme neplašili a trpělivě si došli pro body. Děkuji soupěři.

Komentář trenéra FBC Kutná Hora: Co na to říct. Omlouváme se divákům za nepohledný florbal. Nemůžeme si dovolit ztrácet body s takovým soupeřem v takovémhle utkání a těšně před play off. Děkujeme soupeři, že nám vyšli vstříc se zápasem. Děkujeme za zápas a přejeme šťastnou cestu domů.