A-tým doma nestačil na Klatovy

Sobotní duel A-týmu vůbec nevyšel a Klatovy si z Jindřichova Hradce odvezly tři body. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, kterou náš tým prohrál 0:6.

Florbal JH vs SPORT CLUB Klatovy - 2:9

Střely: 30:37

Počet diváků: 94

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Petr Toman

Góly: 4. Kryštof Ille, 27. Vít Hovorka - 8. Adam Žežula, 16. Patrik Hrubý, 38. David Jánský, 41. Adam Žežula, 45. Jakub Stelzer, 48. Jiří Šustr, 51. Adam Denisov, 54. Patrik Hrubý, 55. Adam Denisov

Průběh utkání:

Hned v úvodu utkání dostal Jindřichův Hradec výhodu přesilové hry, kterou bohužel nedokázal přetavit v gólovou radost. Naopak byli to hosté, kteří dokázali otevřít gólový účet utkání. V 8. minutě prostřelil Petra Tomana Adam Žezulka. Vyrovnání se Jindřichohradecká sportovní hala dočkala poměrně brzy. Ve 14. minutě prostřelil Kryštof Ille vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal stav utkání. Vyrovnaný stav vydržel až do 16. minuty. Hostující Patrik Hrubý využil slibné příležitosti a poslal svůj tým do vedení.

Do druhé třetiny vstoupil Jindřichův Hradec s vyšší aktivitou, která slavila úspěch. Hovorka na polovině natáhl ke střele a poté již jen zvedal ruce směrem ke stropu haly. Po vyrovnávající brance si oba týmy postupně zahráli přesilovou hru, kterou využít nedokázali. Skóre se měnilo až dvě minuty před koncem druhé periody. Třetí a zároveň vítěznou branku hostů vstřelil David Jánský.

Třetí třetina se hráčům Jindřichova Hradce vůbec nevydařila. Hned v úvodu přidali hosté další dva přesné zásahy. Následně přišlo vyloučení Vojtěcha Koutného, které bylo potrestáno a Klatovy se dostaly do pohodlného vedení o čtyři góly. Přesně v polovině třetího dějství přidal sedmou branku hostů Adam Denisov. Frustrace hráčů Jindřichova Hradce byla evidentní a přinesla další tři dvouminutové tresty, které znamenaly osmou a devátou inkasovanou branku do sítě Jindřichova Hradce.

Komentář trenéra Florbal J. Hradec: Dvě třetiny dobré, stačilo jen proměňovat šance. Ve třetí třetině jsme začali hrát nahoru dolů a soupeř, naopak od nás, naše chyby trestal. Psychicky naprosto nezvládnutý zápas. Gratuluji soupeři.

Komentář trenéra SPORT CLUB Klatovy: Navázali jsme na jednoduchý herní styl z minulého týdne, přidali důraz před vlastní bránou a zvládli zápas v hlavě. Odměnou nám jsou 3 důležité body a posun v tabulce. Pokračujeme dál. Děkuji soupeři za zápas, my zkusíme neusnout v autech.