A-tým doma prohrál s Kutnou Horou

Domácí duel s Kutnou Horou rozhodly dva slepené góly hostů ve třetí třetině. Závěrečné snížení z hole Filipa Kopřivy již větší drama nepřineslo.

Florbal JH vs FBC Kutná Hora - 3:5

Střely: 28:33

Počet diváků: 97

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: Jakub Rytíř

Góly: 9. Jaromír Žák, 31. Filip Šimek, 58. Filip Kopřiva - 13. Lukáš Drahný, 16. Filip Kopřiva, 20. Lukáš Staňo, 49. Petr Vávra, 50. Lukáš Martin

Průběh utkání:

Sobotní utkání začalo vy vysokém tempu a oba týmy se hnaly za úvodním gólem. Běžela 7. minuta utkání a rozhodčí se rozhodli poprvé vylučovat. Na trestnou lavici usedl hostující Josef Chalupa. Početní výhodu domácí Jindřichův Hradec využít nedokázal, ale z následného tlaku se prosadil Jaromír Žák. Vedení Jindřichova Hradce vydrželo do 13. minuty. Za hosty srovnal stav utkání Lukáš Drahný. Na startu 16. minuty byl vyloučen domácí Filip Šimek a přesilovou hru si mohla vyzkoušet také Kutná Hora. Početní výhodu hosté rychle přetavili v gólovou radost. Těsně před koncem úvodní části hry se ještě prosadil hostující Lukáš Staňo. Po první dvacetiminutovce si tak Kutná Hora držela dvougólové vedení.

Na startu druhé třetiny dostal Jindřichův Hradec postupně dvě možnosti početní výhody. Tu druhou dokázal využít Filip Šimek. Následně přišla další přesilová hra pro hosty, ve které byl více nebezpečný Jindřichův Hradec. Bohužel místo srovnání z toho byla dvakrát nastřelená branková konstrukce. V závěru druhé třetiny musel Jindřichův Hradec bránit ještě jednu početní nevýhodu, což se povedlo a do šaten se šlo za stavu 2:3.

Ve třetí třetině se domácí Jindřichův Hradec tlačil za vyrovnáním, z čehož pramenili brejkové situace pro hosty. Rozhodující pasáž zápasu přišla na startu 49. minuty. Dva slepené góly hráčů z Kutné Hory znamenaly navýšení rozdílu ve skóre o tři branky. Dvě minuty před koncem utkání snížil z pohledu Jindřichova Hradce Filip Kopřiva. Následná hra bez brankáře již další gól nepřinesla a tři body tak putují do Kutné Hory.

Komentář trenéra Florbal JH: Dnes bohužel zase rozhodly naše chyby a neproměněné šance. Na rozdíl od soupeře jsme šance nedokázali proměnit. Gratuluji soupeři a přeji šťastnou cestu domů.

Komentář trenéra FBC Kutná Hora: Velice bojovné utkání s houževnatým týmem. Kdybychom v první třetině dali více branek, asi by se nám hrálo lépe. Druhá třetina trochu rozkouskovaná díky velkému množství vyloučení. Ve třetí třetině trpělivá hra od nás, která nám zaručila tři důležité body. Dále musíme zmínit a pochválit pořádání domácích! Bylo hodno divize. Z takového přístupu by si měly brát ostastní týmy příklad. Děkujeme soupeři za zápas a těšíme se na odvetu.