108_20240219_100638.jpg

A-tým si na závěr sezóny poradil s Meťákem

Hráči A-týmu si na závěr sezóny připsali vysoké vítězství nad Meťákem.

Florbal J. Hradec vs SK Meťák Č. Budějovice - 11:3

Střely: 42:39

Počet diváků: 73

Nejlepší hráč Florbal J. Hradec: David Camrda

Góly: 12. Vít Hovorka, 16. David Camrda, 16. Jan Cihlář, 21. Jakub Šimek, 24. Karel Matějka, 25. Jakub Hybš, 30. Jaromír Žák, 47. Damián Drefko, 55. Jan Cihlář, 56. Jakub Tejnor, 58. Jakub Tejnor - 13. Tomáš Příhoda, 29. Tomáš Bezpalec, 38. Tomáš Bezpalec

Průběh utkání:

Od začátku utkání byl více na míčku Jindřichův Hradec a hosté naopak spoléhali na rychlé a nebezpečné útoky. Po jednom takovém si vypracoval dobrou příležitost hostující Bezpalec, který orazítkoval tyč. V polovině úvodní třetiny byl vyloučen domácí Jonáš Řípa a Meťák dostal možnost přesilové hry. Jindřichův Hradec oslabení ubránil bez větších problémů. Ihned po skončení oslabení se vrhnul do útoku Drefko, kterého obránci Meťáku zastavili až za pomocí nedovoleného zákroku a bylo nařízeno trestné střílení. Na středovou čáru se postavil Vít Hovorka, který nedal brankáři hostů šanci a otevřel skóre utkání. Ve 13. minutě se po jedné z brejkových situací prosadil hostující Tomáš Příhoda, který vyrovnal stav utkání. Na vyrovnání zareagoval Jindřichův Hradec nejlépe jak mohl. V přesilové hře vrátil vedení na stranu našeho týmu David Camrda. První třetinu uzavřel gólově Jan Cihlář, který navýšil vedení Jindřichova Hradce. 

Druhá třetina začala nejlépe jak mohla. Hned po půl minutě hry přidal čtvrtou branku našeho týmu Jakub Šimek na kterého v následném oslabení navázal Karel Matějka. Šestý přesný zásah do soupeřovi klece zařídil Jakub Hybš. V dalším průběhu druhé periody se za Meťák dvakrát prosadil Tomáš Bezbalec a za Jindřichův Hradec přidal další branku Jaromír Žák. Po druhé třetině měl tak Jindřichův Hradec náskok čtyř gólů.

Třetí dějství nabídlo ve svém úvodu druhé trestné střílení Jindřichova Hradce. Tentokráte se k míčku postavil Filip Kopřiva, který bohužel nájezd proměnit nedokázal. Jindřichův Hradec to ovšem příliš mrzet nemuselo. O dvě minuty později se prosadil Damián Drefko a přidal tak osmou branku na konto našeho týmu. Na další góly si museli diváci počkat až do poslední pětiminutovky zápasu. Nejprve přesně zamířil Jan Cihlář a následně přidal další dva přesné zásahy Jakub Tejnor. Náš A-tým se tak rozloučil s letošním ligovým ročníkem vysokou výhrou. 

Komentář trenéra Florbal JH: Většinu utkání jsme měli pod kontrolou. Dařilo se nám soupeře přehrávat a dostávat se do šancí. Škoda jen výpadků a zbytečných gólů. Na závěr důstojné zakončení sezony. Děkuji soupeři.

Komentář trenéra SK Meťák: Jedno české přísloví říká ,,musíš padnout na hubu, abys mohl vstát". nPoprvé v historii klubu jsme si okusili divizi a nyní se musíme připravit na to, abychom se mohli příští rok vrátit. Domácím přeji úspěchy v dalších utkáních.