48_20231026_104810.jpg

Jak vidí trenéři jednotlivých kategorií vstup do sezóny

Všechny naše kategorie již mají za sebou úvodní zápasy a turnaje. Přečtěte se jak se vstup do sezóny jednotlivým týmům vydařil a jak začátek sezóny hodnotí trenéři.

ŽENY

Ženy v letošní sezóně zatím nepoznaly hořkost porážky a úvodní tři zápasy zvládly na výbornou. Hned na úvod sezóny porazily naše ženy Pelhřimov 5:3. Ve druhém utkání sezóny přišla tuhá bitva se Soběslaví, která ještě minulou sezónu hrála 1. ligu. Dlouho vyrovnané utkání dospělo až do nájezdového rozstřelu, který zvládly lépe hráčky našeho týmu a připsaly si bod navíc. Třetí utkání letošního ročníku s Táborem se proměnilo v jednoznačnou záležitost a výhru 12:0. Bodově se prosadilo v úvodních třech zápasech hned jedenáct holek. Ženy tak po právu v úvodu sezóny vévodí ligové tabulce.

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Tomášem Jandou: Se vstupem do sezóny jsme spokojeni, ztráta 1 bodu ze 3 zápasů je super. Projevilo se zlepšení jak po fyzické, tak po taktické stránce. Věříme, že se nám bude dařit i nadále.

MUŽI B

Mužskou zálohu nezastihl začátek sezóny v ideálním rozpoložení. Z úvodních šesti zápasů si hráči béčka nepřipsali ani jeden bod. V úvodních dvou zápasech přišli vysoké porážky 4:11 s Táborem a 5:10 se Štíry. Třetí a čtvrté kolo přineslo zápasy se rezervami Písku a Milevska. Pískem si náš tým připsal porážku 3:5 a na Milevsko nestačil poměrem 4:8. V posledních dvou zápasech přišla nejprve porážka 1:10 se Soběslaví a následně prohra s FA Č. Budějovice 4:7.

JUNIOŘI

Junioři mají za sebou čtveřici zápasů, ze kterých si připsali devět bodů do tabulky a aktuálně patří našemu týmu třetí místo. Jediná prozatímní prohra přišla hned v prvním utkání sezóny, ve kterém kluci sehráli vyrovnané utkání s Pískem a podlehli jen těsně 2:3. Ve druhém utkání letošního ročníku přišla výhra 7:5 na Meťákem. V posledních dvou zápasech si junioři zastříleli. Nejprve nadělili desítku Strakonicím a v posledním odehraném utkání porazili 11:5 FA Č. Budějovice. 

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Jirkou Prokýškem: První turnaj nás zastihl v oslabené sestavě a bohužel jsme prohráli hned první zápas s Pískem. I v oslabené sestavě se nám ale podařilo porazit ambiciózní Meťák a získat tak alespoň 3 body. Druhý turnaj jsme již byli co do počtu hráčů lépe připraveni a podařilo se nám získat cenný skalp Strakonic a porazit domácí FA ČB.
Vstup do sezony hodnotím kladně, máme 9 z 12 možných bodů a podařilo se nám vstřelit solidních 30 branek. Teď na to musíme navázat v dalších utkáních.

DOROST

Dorostenci zatím odehráli pouhé dva zápasy, ve kterých si připsali plný bodový zisk. V úvodním utkání sezóny čekal na dorostence duel s týmem Štírů z Českých Budějovic, který vyhráli 6:3. Ve druhém utkání stál proti našemu týmu soupeř z Dačic. Vyrovnané utkání se povedlo dorostencům vyhrát 8:6 a potvrdili tak povedený vstup do sezóny.

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Honzou Cihlářem: Máme za sebou s dorostenci odehrány pouze dvě utkání, ten zápasový kolotoč se pro nás teprve rozjede. V obou prvních zápasech byla znát delší letní pauza, každopádně jsme je úspěšně zvládli za výpomoci starších žáků. V tomto trendu vítězných zápasů chceme pokračovat dál po zbytek sezóny.

STARŠÍ ŽÁCI 

Starší žáci jsou třetím týmem, který letos ještě nezažil pocit porážky. V úvodním utkání sezóny sehrál tým starších žáků utkání s Milevskem. Úvod zápasu nevyšel dle představ a v polovině utkání náš tým prohrával již 3:7. Kluci se nevzdali a utkání otočili na konečných 9:8. Ve druhém utkání čekal na naše hráče souboj s Meťákem, který jasně ovládli a vyhráli 10:3. Třetí utkání sezóny přineslo duel s Netolicemi, který přinesl výhru 6:1. V posledním prozatímním utkání přišla vysoká výhra 14:6 nad Strakonicemi.

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Jakubem Šmídem: Úvod letošní sezóny nás zastihl v dobré formě a do zápasů jsme si přenesli věci z tréninků. Musím ocenit pracovitost všech hráčů a chuť do florbalu. Sportovní rozvoj je ovšem nikdy nekončící proces a toho se chceme držet, stále je před námi plno práce, abychom splnili cíle, které jsme si naplánovali. 

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci v letošní sezóně zvládli odehrát již šest zápasů a hned pět jich vyhrály. Jediná porážka přišla hned v úvodním utkání sezóny. Tento zápas mladším žákům vůbec nevyšel a Milevsku podlehli 0:10. Ve druhém zápase již přišla výhra nad Strakonicemi 4:3. Třetí zápas přinesl výhru 7:0 nad Dačicemi. Ve čtvrtém utkání mladší žáci porazili Český Krumlov 8:2. Následně naši hráči porazili podruhé v letošní sezóně Dačice poměrem 4:2 a v posledním prozatímním utkání přišla výhra 11:1 nad Strakonicemi.

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Jakubem Šmídem: Až na první zápas sezóny se nám vždy podařilo odcházet ze zápasu jako šťastnější tým. Pozitivní výsledky ovšem nejsou primárním cílem, spíše je bereme jako motivaci k další práci . Daleko důležitější je pro nás rozvoj všech hráčů. V této oblasti nás ještě čeká spousta práce.

ELÉVOVÉ

ŽLUTÍ

Žlutý tým elévů má za sebou úvodní turnaj letošního ligového ročníku, na kterém sehráli naši hráči čtveřici zápasů. Na úvod ligy si elévové připsali hned tři výhry a jednu porážku. 

 MODŘÍ

Modrý tým elévů má za sebou rovněž úvodní ligový turnaj, který hráčům přinesl hlavně radost ze hry. Výsledkově se nepovedlo zvládnout ani jeden ze tří zápasů.

Hodnocení úvodu sezóny trenérkou Kateřinou Kupkovou: Sezóna nám začala podle mých slov velmi dobře. Co již umíme z tréninku jsme dokázali i v zapasech. Oba týmy v prvních zápasech bojovaly jako lvi. Pár chybiček bylo, které jsme si již vysvětlili a začali na nich pracovat. Čekají nás domácí zápasy na které se velmi těšíme a hlavně hrajem pro radost!

PŘÍPRAVKA

Naši nejmenší mají za sebou dva ligové turnaje na kterých poznávali kouzlo florbalu a učili se novým dovednostem. Na úvodním turnaji si hráči přípravky připsali dvě výhry a dvě porážky. V pořadí druhý turnaj již našemu týmu herně tolik nevyšel. Třikrát se po utkání radoval soupeř a v jednom případě odcházeli oba týmy do šatem smírně. 

Hodnocení úvodu sezóny trenérem Radkem Madarem: Přípravka má v této sezoně 32 hráčů ( cca polovina jsou ročníky 2017 a 2018 - minipřípravka). Zatím jsme sehráli 2 turnaje ( Milevsko a Hrdějovice), kdy první turnaj vyšel herně i výsledkově dobře. Druhý turnaj byl naopak špatný. Věříme však, že vše doženou hráči v tréninku. 5.11. nás čeká domácí turnaj, na který postavíme 2 týmy, aby si zahrálo co nejvíce hráčů.