111_20240222_105857.jpg

Jiří Prokýšek hodnotí letošní sezónu A-týmu

A-týmu se letošní sezóna příliš nepovedla. Své hodnocení poskytl trenér Jirka Prokýšek.

1) Jak hodnotíš uplynulou sezónu?

Tak sezóna pro nás nedopadla úplně podle představ. Chtěli jsme hrát o vyšší příčky a zabojovat o Play-up.

2) Po vydařeném začátku přišla řada nepovedených výkonů a nakonec se tým umístil až na osmém místě. Čemu to přisuzuješ?

Začátek sezóny byl dobrý. Poté bohužel přišli smolné prohry, kde jsme zápasy nezvládly v hlavě a pak už se to s námi vezlo jak na houpačce. Bohužel nás celou sezónu provázely nevyrovnané výkony. Dokázali jsme zahrát výborná utkání, ale zároveň jsme ve spoustě utkání nic nepředvedli.

3) Dokážeš říct, které prohrané zápasy tě nejvíce mrzí?

Mrzí mě samozřejmě každá ztráta bodů, ale nejvíce asi první zápas v Říčanech, kde jsme měli strašnou první třetinu, ve druhé jsme vývoj utkání otočili a měli zápas pod kontrolou, ale ve třetí třetině jsme přestali hrát a díky tomu prohráli. Dále určitě hodně mrzí i obě prohry proti Kaplici, ztráty s Kutnou Horou a Klatovy. V těchto zápasech jsme měli určitě nějaké body navíc urvat.

4) Jak hodnotíš předváděnou hru?

Těžko se to hodnotí. Když jsme hráli to co jsme chtěli, tak se nám většinou dařilo, ale bohužel jsme to nezvládali udržet po celou dobu v zápasech. Měli jsme výpadky ve hře, kde jsme dělali opak toho co jsme chtěli, zbytečně plašili, ztráceli balonky a nehráli jako tým.

5) Sezónu tým zakončil s úspěšností přesilovek necelých 36% což je třetí nejlepší úspěšnost v lize. Jak hodnotíš tuto skutečnost?

Není to úplně špatný výsledek, ale i v této činnosti jsme měli spoustu nedostatků na kterých zapracujeme.

6) Naopak oslabení se řadí do středu tabulky budeme-li koukat pouze na tuto činnost. Je to něco, na čem je potřeba do budoucna pracovat?

Určitě. Je spoustu aspektů hry na kterých musíme zapracovat, tak aby jsme se mohli posunout.

7) V domácím prostředí tým získal pouhých 12 bodů. Odpovídá to podle tebe realitě letošní sezóny?

Odpovídá to hlavně tomu, co jsem zmiňoval předtím a to konkrétně nevyrovnanost výkonů. Hlavně to že jsme doma získali “pouhých” 12 bodů? Problém je spíše to, že celkově jsme získali pouze 25 bodů.

8) V posledním utkání sezóny přišla jasná domácí výhra nad Meťákem. Jak hodnotíš toto utkání?

Výhra v posledním utkání doma je určitě fajn. I když od ideálního výkonu to bylo vzdálené, tak jsme vyhráli a to je hlavní.

9) Jaký nyní čeká hráče program? Přeci jen soutěžní část pro nás skončila jíž v polovině února?

Bohužel je to brzký konec. Teď si dáme ještě pár tréninků hlavně kvůli B-týmu, poté hráči dostanou volno a sejdeme se znovu v květnu, kde začneme přípravu na novou sezonu.